Správy

Rýchlotestovanie na COVID-19 v Lučenci a okolí: Niektoré z odberov vyšli pozitívne

V rámci plošného testovania rýchlotestami, ktoré vláda avizovala už pred pár dňami, boli testované aj vytypované lokality v rámci Lučenca a jeho okolia.

Ilustračný obrázok k článku Rýchlotestovanie na COVID-19 v Lučenci a okolí: Niektoré z odberov vyšli pozitívne
Zdroj: Mesto Lučenec

Štyri takéto rýchlotesty vyšli s pozitívnym výsledkom. Nemusí to však nutne znamenať, že sú títo ľudia v skutočnosti napadnutí koronavírusom. Testy tohto typu sú nespoľahlivé a ich výsledky sú často nepresné, preto sa títo ľudia testujú následne presnejšími PCR testami.

„Všetky sociálne zariadenia v našom regióne dostali od Banskobystrického samosprávneho kraja rýchlotesty, ktorými musia svojich klientov a zamestnancov otestovať do určitého obdobia. Toto testovanie prebieha práve v týchto dňoch, takže uvidíme, ako sa to vyvinie,“ upresňuje lekár Peter Sečník st. z klinického laboratória SK-Lab v Lučenci.

Výtery na PCR otestovanie boli dotknutým osobám odobrané počas stredy 13. a štvrtka 14. mája.

„Pani, ktorej sme robili výtery pred dvoma dňami má negatívny test. Ďalším dvom pacientom boli odobrané vzorky dnes a výsledky by mali byť známe do zajtra. Rýchlotesty určite nenahrádzajú riadnu laboratórnu diagnostiku, sú len veľmi orientačné a ich výpovedná hodnota nie je veľká,“ upresnil Peter Sečník.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM