Ľubomíra Karmanová Správy

Rybolov v Rimavskej Sobote dostane zelenú: Nebude potrebný lístok a dokonca ani udica

Na nadchádzajúcu sezónu sa môžu tešiť rybári v Rimavskej Sobote už teraz. Mesto zaviedlo zmenu, ktorá dá zelenú aj tým, ktorí sa k rybolovu zatiaľ neodhodlali. Či ich už odradilo kupovanie rybárskej výbavy, alebo zakúpenie rybárskeho lístka, tento rok budú mať jedinečnú šancu si to vyskúšať.

Ilustračný obrázok k článku Rybolov v Rimavskej Sobote dostane zelenú: Nebude potrebný lístok a dokonca ani udica
Zdroj: TASR

Na oddychovú zónu s možnosťou rekreačného rybolovu sa má počas tohtoročnej letnej sezóny zmeniť plážové kúpalisko v Rimavskej Sobote. O zmene využitia tejto vodnej nádrže informoval primátor Jozef Šimko, podľa ktorého ju iniciovali samotní rybári. „Rokoval som už o tejto téme s predsedom miestnej organizácie rybárskeho zväzu. Oni do nádrže nasadia ryby, my do areálu umiestnime bufet a vytvoríme peknú oddychovú zónu pre občanov, ktorí si tam budú môcť nachytať ryby,“ načrtol primátor.

Ako ďalej prezradil, na takýto lov nebude nutný rybársky lístok a všetko potrebné na lov zabezpečia rybári. „Bude tam služba, ktorá záujemcom vydá udicu aj návnady. Ak dotyčný chytí rybu, zmerajú ju a na základe miery určia poplatok,“ dodal.

Areál plážového kúpaliska minulý rok nebol využívaný na kúpanie, nakoľko samospráva sa sústredila na prevádzku a budovanie termálneho kúpaliska v rekreačnej oblasti Kurinec. Tam však bola oplotená aj časť brehu rybníka, ktorú rybári predtým využívali na lov. „Dali nám vtedy súhlas na oplotenie, takže poskytnutie plážového kúpaliska na rybolov je z našej strany istá forma kompenzácie,“ vysvetlil Šimko.

Plážové kúpalisko bolo v meste obľúbené hlavne v 80. a 90. rokoch, neskôr však bolo takmer desať rokov zatvorené, chátralo a zarastalo náletovou zeleňou. Po nástupe nového vedenia mesta ho po niekoľkomesačnej rekonštrukcii znovu otvorili v roku 2011.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM