ELA Krimi

Recidivista z Fiľakova, ktorý brutálne znásilnil mladé dievča, pozná trest. A ten sa mu nepáčil!

Odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici rozhodol o treste pre 58-ročného Jozefa B. z Fiľakova. Recidivista vlani brutálne znásilnil mladé dievča.

Ilustračný obrázok k článku Recidivista z Fiľakova, ktorý brutálne znásilnil mladé dievča, pozná trest. A ten sa mu nepáčil!
Zdroj: TASR

Odsúdený za lúpež, ublíženie na zdraví, pohlavné zneužívanie a za opakované znásilnenie. Aj tieto skutky už má na rováši Jozef B. (58) z Fiľakova, ktorý väčšinu života prežil vo väzení.

Muž, ktorý vlani brutálnym spôsobom znásilnil ani nie 15-ročné dievča, bol doteraz až deväťkrát súdne trestaný a v base strávil 26 rokov života. Naposledy pred ôsmimi rokmi. Obeťou jeho sexuálnych zvrhlostí sa stala jedna z kamarátok jeho dcéry. Dievčinu počas návštevy znásilnil v kúpeľni vlani v máji a v júni.

Trikrát a dosť!

Tínedžerke sa prezradením činu vyhrážal fyzickou likvidáciou jej rodiny. Dievča podľa súdu utrpelo vážnu psychickú traumu a skončilo v rukách odborníkov.

Na verejnom pojednávaní Okresného súdu v Banskej Bystrici sa v máji 2018 Jozef B. priznal k spáchaniu obzvlášť závažného zločinu znásilnenia a vydierania.

Hoci podľa posudkov recidivista netrpí žiadnou sexuálnou deviáciou, opakovane bol odsúdený aj za sexuálne delikty. Súd vtedy preto posudzoval mužovo konanie podľa zásady trikrát a dosť a sudca ho poslal do väzenia na dlhých dvadsaťpäť rokov.

Pre päťdesiatosem­ročného recidivistu je každý trest nad päť rokov pre neho doživotím, aj preto sa hneď na pojednávaní odvolal. Krajský súd v Banskej Bystrici 11. septembra 2019 odvolanie zamietol a potvrdil rozsudok Okresného súdu. Predseda senátu hneď nariadil aj výkon trestu. Recidivista z Fiľakova si 25 rokov za mrežami odpyká v ústave s maximálnym stupňom stráženia.

Šokujúce prípady

Podobné prípady znásilnení mladých dievčat sa stali aj v minulosti. Trest sedem a pol roka odňatia slobody nepodmienečne za znásilnenie pätnásťročnej dievčiny a porušovanie domovej slobody uložil odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 57-ročného Kolomana z Pavloviec v okrese Rimavská Sobota. Prípad sa stal v roku 2014. Muž prinútil k sexu v letnej kuchyni iba pätnásťročnú tínedžerku. Potom klamal, no pravda sa napokon ukázala a muž išiel za mreže.

V tom istom roku vlákal muž do svojho domu vtedy iba deväťročnú školáčku pod zámienkou, že jej dá farbičky. Potom jej ukazoval pornonahrávky a tvrdil jej, že už je vo veku, keď by mala poznať aj takéto veci.

Dievčatko vyzliekol a hladkal ju a tiež od nej chcel to isté. Podľa znalcov bol 60-roočný muž pedofil a preto odporúčali ochranné sexuologické liečenie.

Štyria na jdenu

Iba 22-ročný recidivista z Lučenca znásilnil dôchodkyňu v roku 2017. Výsledky biologických stôp, ktoré sa našli na mieste činu, ukázali zhodnosť s DNA 8-krát súdne trestaného za majetkovú trestnú činnosť Róberta H. (22) z Lučenca. Mladého muža, ktorý je otcom malého dieťaťa, polícia obvinila zo znásilnenia.

Ešte v auguste mal neskoro večer na ulici obťažovať dôchodkyňu, ktorú potom zatiahol do budovy a tam ju mal znásilniť.

Polícia v Banskobystrickom kraji vyšetrovala v roku 2018 otrasný prípad znásilnenia 15-ročného dievčaťa štyrmi chlapcami vo veku 19, 18, 15 a 14 rokov.

Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu v Lučenci vzal do väzby štyroch mladíkov z obce okresu Poltár, ktorých polícia obvinila zo znásilnenia a sexuálneho zneužitia tínedžerky.

Ilustračné foto, TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM