Ľubomíra Karmanová Správy

Rebríčky top škôl na Slovensku: Ktoré lučenské školy sa umiestnili najvyššie?

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) zverejnil najnovšie rebríčky základných a stredných škôl na Slovensku. Ktoré školy sú spomedzi všetkých hodnotené ako najlepšie a na akých priečkach sa umiestnili naj zástupcovia z Lučenca?

Ilustračný obrázok k článku Rebríčky top škôl na Slovensku: Ktoré lučenské školy sa umiestnili najvyššie?
Zdroj: TASR

„Údaje na Portáli o základných a stredných školách sme aktuálne doplnili o čerstvé výsledky Testovania 9 a externej časti maturít za školský rok 2014/15. Vďaka doplneniu týchto údajov školy zároveň získali aj svoje predbežné hodnotenie za rok 2015,“ informoval Matej Tunega, ktorý spolupracuje s inštitútom INEKO.

Upozorňuje, že hodnotenie výsledkov žiakov nezohľadňuje rozdiely medzi žiakmi jednotlivých škôl spôsobené inými faktormi, než je vzdelávací proces a nemeria ani pridanú hodnotu školy, čiže to, aké zručnosti a vedomosti škola v danom období odovzdala svojim žiakom, a preto komplexne nevypovedá o kvalite školy.

Naj školy na Slovensku podľa INEKA

A teraz už k samotným rebríčkom. Medzi základnými školami obsadila na celoslovenskej úrovni najvyššiu priečku škola na Krosnianskej 4 v Košiciach. V prípade stredných odborných škôl (SOŠ) patrí prvé miesto SPŠ elektrotechnickej na Plzenskej v Prešove. Čo sa týka gymnázií, doterajšiu vedúcu pozíciu opätovne potvrdilo Gymnázium na Poštovej v Košiciach.

My sme sa ďalej zamerali na lučenských zástupcov a hľadali ich v TOP 30 v rámci celoslovenského rebríčka. Lučenec tam svieti v jedinej kategórii a to stredné odborné školy, keď 29. najlepšou na Slovensku je podľa INEKA Obchodná akadémia v Lučenci.

Naj lučenské školy podľa INEKA

Obchodná akadémia je 15. na Slovensku a zároveň jej patrí 4. priečka v rámci Banskobystrického kraja. V rebríčku kraja ďalej obsadila 9. miesto Pedagogická a sociálna akadémia a na 10. priečke sa umiestnila Stredná zdravotnícka škola.

V kategórií gymnázií sa Gymnázium B. S. Timravy v celoslovenskom rebríčku umiestnilo na 32. mieste, čím si v rámci Banskobystrického kraja získalo 2. miesto. Súkromné gymnázium hodnotené nebolo.

V kategórii základných škôl sa najlepšie umiestnila ZŠ L. Novomeského. V rámci Banskobystrického kraja skončila na 8. mieste. V rámci celého Slovenska, však, stačila len na 137. miesto. V rámci Banskobystrického kraja sa na ďalších miestach umiestnila na 28. priečke ZŠ M. R. Štefánika a na 49. priečke ZŠ na Vajanského ulici.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM