Boris Macko Kultúra

Ponuka TOP akcií v Lučenci. Kedy a kam sa oplatí zavítať počas týždňa?

Kde by ste v najbližších dňoch rozhodne nemali chýbať? Vybrali sme pre vás desiatku naj akcií v našom meste. Na svoje si príde každý!

Ilustračný obrázok k článku Ponuka TOP akcií v Lučenci. Kedy a kam sa oplatí zavítať počas týždňa?
46
Galéria
Foto: Boris Macko / Zdroj: lucenec.dnes24.sk

ZATKANÉ

do 22.1. 2017, Novohradské osvetové stredisko Lučenec

Dôkazom, že sa oplatí vytvoriť si niečo vlastné počas tvorivých dielní, je aj výstava Zatkané. Záujemcovia si môžu pozrieť, čo všetko môžu zhotoviť šikovné ruky počas tvorivých dielní.

ŠUSTER, DRŽ SA SVOJHO KOPYTA!

do 22.1. 2017, Mestské vlastivedné múzeum Fiľakovo

Výstava pripravená s Východoslovenským múzeom v Košiciach prezentuje históriu obuvníckeho a čižmárskeho remesla od stredoveku až po 20. storočie.

TRIENÁLE AKVARELU

do 22.1. 2017, Novohradské múzeum a galéria Lučenec

Oplatí sa pozrieť si výstavu z jediného podujatia na Slovensku, ktoré sa zameriava na akvarelovú tvorbu. domácich aj zahraničných umelcov. Jej cieľom je oboznámiť verejnosť o s aktuálnymi tendenciami a výsledkami v tejto výtvarnej technike.

PETROHRAD OČAMI DETÍ

do 22.1. 2017, historická Radnica Lučenec

Predstavy našich najmenších na druhé najväčšie mesto Ruska si môžete pozrieť do konca januára. Výstavu si zobral pod patronát Generálny konzul SR v Sankt Peterburgu Augustín Čisár a gubernátor Sankt Peterburgu Georgij Sergejevič Poltavčenko.

SLÁVNE STAVBY

do 22.1. 2017, OC Galéria Lučenec

Vďaka výstave môžu Lučenčania cestovať po svete zadarmo. Ponúkne 80 3D puzzle modelov z 35 štátov sveta. Len pre zaujímavosť sa tu dajú nájsť Tadž Mahal, Socha slobody, Big Ben či egyptské pyramídy. Výstavu vhodne dopĺňajú aj zábery cestovateľa Ľuba Špirka, či New York a Manhattan z vtáčej perspektívy. Výstava potrvá do 3. februára 2017.

TRI LETUŠKY V PARÍŽI

16.1. 2017 o 19.00, kino Apollo Lučenec

Francúzska situačná komédia o tom, čo sa môže stať, keď si muž chce užívať výhody ženáča, no do svadby sa mu príliš nechce. Zárukou dobrej zábavy sú herečky Viki Ráková, Henrieta Mičkovicová, Richard Stanke, či Ján Dobrík.

MESTSKÝ PLES

21.1. 2017 o 18.30, Synagóga Lučenec

Vrchol plesovej sezóny v našom meste, ktorý si netreba nechať ujsť. Zárukou dobrej zábavy sú mená ako Jiří Korn a orchester Gustava Broma. Ďalšími účinkujúcimi sú Marek Balog a Dance Attack. Ples bude moderovať Viliam Stankay, ktorý pôsobí v RTVS. Reprezentačný ples Mesta Lučenec otvorí aktuálna Miss SR Kristína Činčurová.

SUPER FUNKY A HOUSE/FUNKY

20.1. a 21.1. 2017, New York Club Lučenec**

Pre všetkých priaznivcov hudobných štýlov, ako je funky, house, či RnB sú akcie v New York Clube. V piatok sa predstaví DJ Roman a na druhý deň ho vystrieda DJ Becy.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery zimného Lučenca!

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Vytrvalé sneženie v uliciach Lučenca komplikuje dopravu
46
Galéria
Foto: Boris Macko / Zdroj: lucenec.dnes24.sk
Zdroj: lucenec.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM