Ľubomíra Karmanová Správy

Obyvatelia s oplotením pláže nesúhlasia: Voľný vstup k vodnej nádrži žiadali petíciou

S oplotením plážovej časti známej vodnej nádrže obyvatelia nesúhlasia. Od kompetentných žiadajú voľný vstup k vodnej nádrži. Svoju vôľu prejavili aj v petícii, ktorú podpísalo viac ako 800 obyvateľov.

Ilustračný obrázok k článku Obyvatelia s oplotením pláže nesúhlasia: Voľný vstup k vodnej nádrži žiadali petíciou
Zdroj: TASR

Rimavskosobotskí mestskí poslanci sa na svojom poslednom zasadnutí zaoberali petíciou, v ktorej občania vyjadrili nesúhlas s oplotením plážovej časti vodnej nádrže Kurinec. Tá sa v dôsledku oplotenia na začiatku letnej sezóny stala súčasťou rekreačného komplexu s bazénmi a cez leto nebola voľne prístupná bez zaplatenia vstupného.

Petíciu podpismi podporilo 885 ľudí, ktorí požadovali opätovný neobmedzený prístup na pláž počas celého roka. Poslanci petíciu vzali na vedomie a v rozprave navrhli viaceré riešenia vrátane úplného otvorenia pláže či označovania návštevníkov, ktorí smerujú na pláž a nemajú záujem o kúpanie v bazénoch, páskami. Nedospeli však k žiadnemu konkrétnemu stanovisku a spôsob sprístupnenia plážovej časti vodnej nádrže počas budúcoročnej letnej sezóny zostáva otázny.

Primátor mesta Jozef Šimko na margo možného otvorenia pláže v budúcom roku upozornil, že na základe rozhodnutia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva je v súčasnosti kapacita celého areálu 3400 osôb. „Ak oplotíme rekreačnú oblasť v menšom rozsahu, teda bez pláže, ako si to želajú občania v petícii, zníži sa nám kapacita na 1400 až 1500 osôb,“ podotkol s tým, že by to malo za následok výrazné zníženie návštevnosti a tržieb.

Pláž vodnej nádrže Kurinec bola cez letnú sezónu prvýkrát uzavretá v roku 2014. Návštevníci, ktorí nemali záujem o kúpanie v bazénoch a smerovali na pláž, však mali možnosť bezplatného vstupu a boli označení páskami na ramenách. Tento rok samospráva už podobný bezplatný prístup na pláž neumožnila.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM