Anton Hrachovský Správy

Nové bezpečnostné opatrenia v Lučenci: Chystá sa rozsiahle čistenie mesta

Radnica v Lučenci sa rozhodla pre ďalšie opatrenie za zabránenie šírenia sa nákazy novým koronavírusom.

Ilustračný obrázok k článku Nové bezpečnostné opatrenia v Lučenci: Chystá sa rozsiahle čistenie mesta
23
Galéria
Zdroj: Boris Macko

Mesto Lučenec pristupuje okrem dezinfekcie bytových domov aj k strojnému čisteniu ulíc, chodníkov a verejných priestorov najmä v okolí artézskych studní.

Ako s odpadom?

Primátorka Alexandra Pivková informovala, že vývoz komunálneho odpadu prebieha v meste bez obmedzení, vyzýva však občanov na ohľaduplnosť a menšiu tvorbu odpadu v týchto dňoch.

V prípade použitia jednorazových rúšok a rukavíc tiež upozorňuje na to, že pred ich vyhodením je potrebné ich zabaliť do igelitovej tašky alebo podobného obalu a tak odhodiť do kontajnera určeného na zmiešaný komunálny odpad. Otázka jarného upratovania mesta je zatiaľ otvorená.

Rozdávanie rúšok

Ako už radnica informovala minulý týždeň, zabezpečuje rozdávanie viacvrstvových bavlnených rúšok svojim obyvateľom, no maximálne dve rúška na osobu.

„V prípade záujmu o rúško je potrebné kontaktovať telefónne čísla: 047/43 07 233, 047/43 07 151 a 0907 832 836 počas pracovných dní od 8:00 do 15:00. Mesto Lučenec uprednostňuje pri rozdávaní týchto ochranných prostriedkov seniorov, ktorí sú najohrozenejšou skupinou obyvateľstva,“ informovala radnica s tým, že počas týždňa rozdá minimálne 300 rúšok denne a v utorok má v pláne rozdať až 700 rúšok.

Pomôcť s rozdávaním majú pracovníci mestského úradu, ktorí rúška pripravujú na rozvoz, dobrovoľníci a príslušníci mestskej polície, ktorí rúška distribuujú priamo na adresu.

„Do dnešného dňa požiadalo o rúška viac ako 900 obyvateľov mesta. Primátorka mesta touto cestou ďakuje firme Adient Slovakia, ktorá darovala mestu a jeho občanom 500 bavlnených rúšok,“ uviedol magistrát.

Foto: ilustračné

Slovensko sa pripravuje na koronavírus
23
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM