Anton Hrachovský Správy

Lučenec pokračuje v rozdávaní rúšok: Na radnicu sa už dovoláte ľahšie

Radnica naďalej rozdáva rúška obyvateľom mesta, ktorí si o tieto ochranné prostriedky požiadajú telefonicky.

Ilustračný obrázok k článku Lučenec pokračuje v rozdávaní rúšok: Na radnicu sa už dovoláte ľahšie
23
Galéria

K obedu 20. marca nie je zatiaľ v Lučenci evidovaný žiadny prípad v súvislosti s koronavírusom, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19.

Požiadajte o rúško

Všeobecne sa odporúča, aby sa obyvatelia chránili bezpečnostnými rúškami. Mesto ich rozdáva a pre veľký záujem zriadilo ďalšie dve telefónne linky. Využiť ich možno počas pracovných dní od 8:00 do 15:00.

Mesto prideľuje maximálne dve rúška na osobu.

Počas predchádzajúcich dní sa nám podarilo rozdať viac ako 100 takýchto ochranných prostriedkov. Dnes terénne a komunitné pracovníčky spolu s dobrovoľníkmi pokračujú vo svojej práci a rozdávajú vyše 200 rúšok priamo na adresu. Prosíme všetkých občanov o trpezlivosť. K dnešnému dňu si o ochranné prostriedky požiadalo viac ako 600 občanov.

Obyvatelia môžu o rúška požiadať aj na číslach 43 07 233, 43 07 151 a 0907 832 836.

Radnica stále v mimoriadnom režime

Mestský úrad v Lučenci pracuje aj naďalej v obmedzenom režime a jeho priestory sú pre občanov úplne uzavreté. Občanov prosí, aby s mestom komunikovali telefonicky alebo mailom. Poštu je možné doručovať do schránky, ktorá je zriadená pred vchodom do úradu a je vyberaná viackrát denne pracovníčkami kancelárie prvého kontaktu.

Buďme zodpovední

Radnica vyzýva občanov, aby sa aj vo výnimočných situáciách správali zodpovedne. „Odporúčame, aby sa pohreby konali len v kruhu najbližších,“ radí radnica. Parte môžu občania vhadzovať do schránky pred mestských úradom a kvôli vydaniu úmrtného listu môžu kontaktovať telefónne číslo 43 07 110.

Úplne zrušené je aj slávnostné uvítania detí do života.

V prípade nutnej potreby sobáša treba kontaktovať telefónne číslo 43 07 110. „Odporúčame, aby sa sobáše odohrávali len za prítomnosti svedkov a najbližšej rodiny,“ uvádza magistrát.

„V prípade narodenia dieťaťa a vybavovania rodného listu či zápisnice o určení otcovstva volajte na telefónne číslo 43 07 110. Prosíme občanov, aby na dokumenty vhodené do schránky pred mestským úradom uvádzali kontakt v podobe telefónneho čísla alebo emailu pre nasledovnú jednoduchšiu komunikáciu,“ dodal Mestský úrad v Lučenci.

Informácie týkajúce sa splátkového kalendára za komunálny odpad je možné získať na telefónnom čísle pokladne 43 07 122.

Všetky kontakty na jednotlivé oddelenia mestského úradu môžu občania nájsť na stránke mesta www.lucenec.sk, v časti mestský úrad a kontakty.

Foto: ilustračné

Slovensko sa pripravuje na koronavírus
23
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM