Krimi

Nemám kredit, požičaj mi telefón: V Lučenci riešia viaceré prípady takto okradnutých ľudí!

Polícia v Lučenci eviduje viacero prípadov, kedy páchateľ zneužije cudzí telefón na zaplatenie neoprávnených úhrad.

Ilustračný obrázok k článku Nemám kredit, požičaj mi telefón: V Lučenci riešia viaceré prípady takto okradnutých ľudí!
Zdroj: Pixabay.com

Polícia v Lučenci eviduje viacero prípadov, kedy páchateľ zneužije cudzí mobilný telefón na získanie neoprávneného finančného prospechu pre seba.

Páchateľ si požičia od neznámej osoby mobilný telefón za účelom odoslania sms správy z dôvodu, že nemá kredit. Následne vykoná z tohto mobilného telefónu prostredníctvom mobilného operátora neoprávnené úhrady zaslaním sms správ „myPay“, za účelom obdržania streem kódov na stiahnutie platených hier cez internet.

„Po doručení streem kódov si tieto prepošle cez sms správu na svoj mobilný telefón a požičaný mobil vráti majiteľovi. Pre seba získa finančný prospech a majiteľovi mobilu spôsobí škodu v určitej výške. Podľa výšky spôsobenej škody polícia tieto prípady vyšetruje ako prečin neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty, prípadne krádež,“ informuje Mária Faltániová, hovorkyňa KR PZ v Banskej Bystrici.

Polícia preto upozorňuje občanov, aby zvážili, komu požičajú svoj mobilný telefón. To, že sa stali obeťou trestného činu, zistia až keď im príde účet za mobil. V prípade, že už majú takúto skúsenosť, je potrebné sa obrátiť na políciu a vec oznámiť.

Ilustračné foto, pixabay.com

Zdroj: lucenec.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM