ELA Samospráva

Mesto Lučenec ponúka pomoc zamestnancom Kačky

Stovky ľudí ostali v Novohrade bez práce po krachu siete Potraviny Kačka. S prosbou o pomoc v tejto ťažkej životnej situácii sa obrátili aj na mesto Lučenec.

Ilustračný obrázok k článku Mesto Lučenec ponúka pomoc zamestnancom Kačky
Zdroj: Dnes24.sk

Podľa informácií zástupcov odborov 1 800 zamestnancov siete potravín Kačka sa ocitlo v zložitej životnej situácii, ktorá môže prerásť aj do existenčnej krízy. Nikto netuší, čo s nimi bude, informuje na svojom webe Mesto Lučenec. S prosbou o pomoc v tejto ťažkej životnej situácii sa obrátili aj na mesto Lučenec.

Primátorka mesta Alexandra Pivková na základe prvého stretnutia s predstaviteľmi odborov dňa 30.9.2019 zor­ganizovala ďalšie stretnutie 2.10.2019 za účasti zástupcov Odborového zväzu pri CBA Slovakia, a.s., Centra právnej pomoci a Občianskeho združenia Človek v ohrození.

Keďže jej osud týchto ľudí nie je ľahostajný, ponúkla svoju pomoc formou koordinácie v procese právnej pomoci, hľadania zamestnania a zabezpečenia súčinnosti jednotlivých inštitúcií.

„Chceme zamestnancom poskytnúť právne poradenstvo a v prípade ich záujmu hľadať pre nich aj vhodné pracovné pozície, ktoré im zabezpečia príjem do rodiny, aby negatívne finančné dopady boli čo najmenšie,“ ozrejmila primátorka.

Preto po dohode s predstaviteľmi Odborového zväzu CBA Slovakia, a.s. oslovuje mesto všetkých zamestnancov potravín Kačka, ktorí v tejto ťažkej situácii majú záujem o využitie takejto služby, aby vyplnili priložený elektronický dotazník.

Následne budú obratom oslovení a pozvaní na stretnutie dňa 11.10.2019, na ktorom im bude poskytnuté právne poradenstvo a individuálne rady a odporúčania ako postupovať ďalej.

Ilustračné foto, archív

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM