Samospráva

Máte dobrý projekt pre Lučenec? Samospráva rozdelí 40-tisíc eur

Dovedna 40-tisíc eur plánuje v tomto roku rozdeliť samospráva Lučenca na občianske projekty v rámci participatívneho rozpočtu.

Ilustračný obrázok k článku Máte dobrý projekt pre Lučenec? Samospráva rozdelí 40-tisíc eur
Zdroj: Dnes24.sk

Samospráva Lučenca bude štedrejšia, vyčlenila o 10-tisíc eur vyššiu sumu ako vlani.

„V roku 2020 sa už druhýkrát môžu občania mesta, respektíve občianske združenia a neziskové organizácie aktívne zapojiť do vytvárania a realizácie projektov na zlepšenie a skrášlenie verejných priestranstiev, realizáciu kultúrnych a spoločenských aktivít i služieb pre obyvateľov prostredníctvom participatívneho rozpočtu,“ uvádza samospráva na svojej internetovej stránke.

Ako dodáva, zverejnenie výzvy je naplánované na 31. január a samotné podávanie projektov žiadateľmi bude možné do 2. marca. Prezentácia a hlasovanie o projektoch bude počas apríla a výsledky budú zverejnené v polovici mája.

Úspešné projekty je potrebné zrealizovať do konca novembra.

Participatívny rozpočet vo všeobecnosti zahŕňa tie financie obcí, o ktorých využití rozhodnú samotní občania. S ich spoluúčasťou sa ráta nielen pri navrhovaní tém rozpočtu, ale na základe svojich nápadov môžu podávať konkrétne projekty, podieľať sa na ich realizácii a neskôr aj na vyhodnotení.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM