ELA Správy

Lučenec sa pokúsi vytvoriť nový svetový rekord v ťahaní páru autobusov!

Obyvatelia i návštevníci mesta Lučenec počas Európskeho týždňa mobility a športu siahnu doslova až na dno svojich síl.

Ilustračný obrázok k článku Lučenec sa pokúsi vytvoriť nový svetový rekord v ťahaní páru autobusov!
Zdroj: FB Milan Šuľan

O svetový rekord v ťahaní páru autobusov Slovenskej autobusovej dopravy Lučenec, a. s., sa 27. septembra o 11:00 hodine na Námestí republiky pokúsi úspešný novohradský strongman, silák a železný muž Milan Šuľan.

„Mesto Lučenec sa aktívne zapája do akcií podporujúcich zdravý životný štýl a ochranu životného prostredia. Inak tomu nie je ani tento rok,“ informovala Mária Bérešová, vedúca kancelárie primátorky.

Program začína o 9.15 h na Námestí republiky. Po slávnostnom otvorení podujatia primátorkou mesta Lučenec, je pripravená pred OC Galéria U rampa, kde si tí odvážnejší môžu zajazdiť a vyskúšať nové triky a skoky.

Finále Slovenského pohára silných mužov X- fit cup-u, propagácia vozového parku SAD Lučenec, a. s., s prehliadkou najstaršieho a najnovšieho autobusu, či propagačná cyklistická jazda žiakov ZŠ a SŠ. Aj na to sa môžu Lučenčania tešiť.

Určite neprehliadnite i prezentáciu športových klubov a občianskych združení v areáli námestia. Športovci mestských klubov budú deťom predvádzať svoj druh športu s možnosťou si osobne vyskúšať náročnosť športového odvetvia, prípadne aj získať informácie o klube a prihlásiť sa za člena.

„Motivovať ľudí, aby uprednostnili aktívne spôsoby dopravy ako sú chôdza a cyklistika, má za cieľ Európsky týždeň mobility. Aktivity majú obyvateľom a návštevníkom priblížiť, aké výhody im bicykel či chôdza, prípadne využitie verejnej dopravy prináša. Prínosom je sociálna a ekonomická dostupnosť, spoľahlivosť aj pozitívny vplyv na zdravie a prírodu,“ doplnila Bérešová. .

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM