Správy

Lučenec o zdieľané bicykle NEPRÍDE: Kto bude službu prevádzkovať po novom?

Službu zdieľaných bicyklov v Lučenci zabezpečujú s pomocou 66 bicyklov rozmiestnených na 17 stojiskách.

Ilustračný obrázok k článku Lučenec o zdieľané bicykle NEPRÍDE: Kto bude službu prevádzkovať po novom?
2
Galéria

Mesto Lučenec od januára bezodplatne prevzalo do svojej správy službu zdieľaných bicyklov, ktorú v meste od roku 2020 prevádzkovala Rozvojová agentúra Banskobystrického samosprávneho kraja (RA BBSK). Vyplýva to z uznesenia, ktoré schválili poslanci mesta na decembrovom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ­).

Pilotný projekt

Službu zdieľaných bicyklov spustila RA BBSK v Lučenci ako pilotný projekt v roku 2020. Z dôvodu ukončenia obdobia, na ktoré bola služba plánovaná, ako aj externého zdroja financovania bola samospráve predložená ponuka previesť službu z krajskej úrovne na miestnu samosprávu.

„Význam projektu spočíva vo vybudovaní návyku používania eko – dopravy, prispievaní k rozvoju trvalo udržateľných foriem turizmu v regióne a zvýšení mobility návštevníkov mesta,“ uviedla samospráva v dôvodovej správe. Mesto sa službu zaviazalo prevádzkovať po dobu piatich rokov, financie na prevádzku chce získať aj prenájmom reklamných plôch na jednotlivých bicykloch.

Službu zdieľaných bicyklov v Lučenci zabezpečujú s pomocou 66 bicyklov rozmiestnených na 17 stojiskách. Ako vyplýva z dát RA BBSK, ktoré sú súčasťou dôvodovej správy, v roku 2022 od apríla do novembra zrealizovali 6 165 vypožičaní bicyklov. Obyvatelia a návštevníci mesta na bicykloch prejazdili spoločne viac ako 253-tisíc minút.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

V OBRAZOCH: BBSK spúšťa v Lučenci prvý projekt zdieľaných bicyklov
2
Galéria
Zdroj: BBSK
Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM