Ľubomíra Karmanová Iné športy

Lučenčan Juraj Tužinský (30) mieri na olympiádu: Na európskych hrách si vystrieľal bronz

Bronzová medaila na 1. európskych hrách v Baku potešila nielen samotného strelca, ale aj trénera. Podľa nich sa podujatie takmer vyrovnalo olympiáde a medaila v takejto atmosfére má veľkú cenu. Na olympiádu sa Lučenčan Juraj Tužinský chystá s veľkými ambíciami.

Ilustračný obrázok k článku Lučenčan Juraj Tužinský (30) mieri na olympiádu: Na európskych hrách si vystrieľal bronz
Zdroj: TASR

Bronzový pištoliar na 1. európskych hrách v Baku Juraj Tužinský si po nedeľnom príchode ešte medailu neužil. „Stačil som sa ňou v Lučenci pochváliť narýchlo pred rodičmi. Mám za sebou podujatie, ktoré sa takmer vyrovnalo v organizácii olympiáde a medaila v takejto atmosfére chutí dvojnásobne.“, prezradil a zároveň dodal, že Baku na neho urobilo skvelý dojem. „Samotné Baku so strašne veľkou strelnicou, akú som nikdy nezažil, na mňa intenzívne zapôsobilo, bolo to niečo úžasné.“

Osobný tréner v banskobystrickej Dukle Tibor Kiss si pochvaľuje, že medaila sa zrodila práve teraz v Baku. „Juraj nepochybne patrí k špičke, no finálová účasť mu unikala aj vplyvom nových pravidiel. Pri druhej disciplíne mu chýbal nejaký regeneračný deň navyše. Predtým zažil náročný mesiac, bol v Amerike na Svetovom pohári, v Mníchove, a tento program vyčerpal energiu, fyzickú i psychickú.“

Juraj Tužinský si napriek únave streľbu užil. „Všetko som nasmeroval na úspech, pretože vyniknúť medzi absolútnou európskou špičkou nebolo jednoduché,“ hovorí. Motiváciou je pre neho najmä olympiáda v Riu. Podľa trénera vyvoláva veľké nádeje. "Rok pred ňou je dosť krátky úsek, aby sme niečo menili, no teraz sa odrazil smerom vpred a opäť posunul vyššie. Juraj sa dobre nastavil, trpezlivo sleduje svoj cieľ, " hovorí Kiss.

„Ja cítim, že k vyzretosti sa blížim a možno už na olympiáde v Riu sa dočkám aj útoku na medaily,“ verí si Tužinský.

Pred Jurajom Tužinským stojí ešte účasť na ME v Maribore v ľubovoľnej pištoli a Svetový pohár v azerbajdžanskej Gabale. „Je pozoruhodné, že v tejto krajine môžete na vrcholných podujatiach strieľať na rôznych miestach,“ pochválil na záver Azerbajdžancov.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM