ELA Krimi

Krádež priamo na lučeneckom cintoríne: Zlodeji využívajú nepozornosť ľudí počas Dušičiek

Polícia v Lučenci vyšetruje krádež, ktorá súvisí aj s nastávajúcim Sviatkom všetkých svätých.

Ilustračný obrázok k článku Krádež priamo na lučeneckom cintoríne:  Zlodeji využívajú nepozornosť ľudí počas Dušičiek
Zdroj: Polícia SR - BB kraj

Blížiace sa sviatočné dni sú spojené s návštevou miest posledného odpočinku našich blízkych a s tým spojeným zvýšeným pohybom ľudí na cintorínoch a v ich okolí. Zlodeji využívajú nepozornosť a neprehľadnosť situácie, žiaľ, aj pri tejto príležitosti.

Ako na sociálnej sieti uvádza Polícia Banskobystrický kraj, muži zákona v Lučenci vyšetrujú krádež.

„V mestskom cintoríne v Lučenci páchateľ využil neprítomnosť poškodenej ženy, ktorej z auta ukradol z kabelky peňaženku. Krádežou jej vznikla škoda odhadnutá na tisíc eur,“ uvádza polícia.

V týchto dňoch budú posilnené aj hliadky poriadkovej polície, ktoré budú strážiť verejný poriadok a posvietia si na zlodejov najmä v okolí cintorínov. Pokiaľ na cintorín prídete autom, nemalo by v ňom zostať nič hodnotné.

„Ani pri úprave hrobov si nenechávajte veci bez dohľadu. Každoročne v tomto období evidujeme prípady vreckových krádeží a krádeže vecí z áut. Najúčinnejšou prevenciou je nedať zlodejom príležitosť!,“ apeluje polícia.

V prípade, že spozorujete osoby, ktoré sa správajú podozrivo, upozornite na ne policajné hliadky dohliadajúce na bezpečnosť v blízkosti cintorínov, prípadne kontaktujte políciu na telefónnom čísle 158.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM