Samospráva

Jej dlhoročné úsilie neušlo pozornosti: Veľká pocta pre lučeneckú učiteľku, ocenil ju sám minister!

Jej práca nezostala nepovšimnutá a dostalo sa mu veľkej pocty. Lučenecká učiteľka si z rúk ministra školstva Juraja Draxlera prevzal významné ocenenie.

Ilustračný obrázok k článku Jej dlhoročné úsilie neušlo pozornosti: Veľká pocta pre lučeneckú učiteľku, ocenil ju sám minister!
Zdroj: TASR

Učitelia a pedagogickí zamestnanci si v utorok v Bratislave, pri príležitosti blížiaceho sa Dňa učiteľov (28.3.), prevzali z rúk ministra školstva Juraja Draxlera ocenenia za mimoriadne úspechy vo svojej pedagogickej práci. Veľké i Malé medaily sv. Gorazda a ďakovné listy dostalo celkovo 62 učiteľov a pracovníkov v školstve.

Veľkej pocty sa ušlo aj lučeneckej učiteľke. Ďakovný list získala Viera Jakubove zo Súkromného gymnázium v Lučencii za za dlhoročnú vynikajúcu pedagogickú a výchovnú činnosť a príkladnú prácu so žiakmi.

Ako uviedol vo svojom príhovore Draxler, dobrý učiteľ sa vie s dieťaťom a mladým človekom rozprávať, vie mu načúvať. „Vie mu dať ambície, nádej a povzbudenie, že si bude vedieť nájsť cestu vo veľkom svete,“ povedal pred ocenenými učiteľmi šéf rezortu školstva.

Medaily sv. Gorazda udeľujú ministri školstva pri príležitosti Dňa učiteľov pedagógom, školským pracovníkom a pracovníkom v iných oblastiach spoločenského života od roku 1999. Dostávajú ich tí, ktorí vykonali záslužnú prácu pre školy a žiakov. Ide o najvyšší stupeň ocenenia v rezorte školstva.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM