Jaroslav Dodok Rôzne

Internetová online poradňa láme rekordy, za rok pomohla tisícom ľudí

21 dobrovoľníkov pracuje bez nároku na odmenu. Svoj čas venujú ľuďom s problémami aby im pomohli byť šťastnejšími a spokojnejšími.

Ilustračný obrázok k článku Internetová online poradňa láme rekordy, za rok pomohla tisícom ľudí
Zdroj: Webnoviny.sk

IPčko už využili tisíce mladých ľudí

IPčko.sk je projekt internetovej poradne, ktorá bezplatne poskytuje psychologické a sociálno-právne poradenstvo. Využíva formu „četovania“ a priateľský prístup. Zabezpečí tak veľmi rýchlu a pohotovú odpoveď na konkrétny problém. „Ľudia, ktorí nám píšu, tak nemusia svoj problém vtesnať do pár riadkov a týždne čakať na odpoveď. Všetko je online a vlastne sa to v priebehu našej online konverzácie postupne dotvára,“ zhrnula kvality takejto formy poradenstva dobrovoľníčka Janka Fibichová.

To, že takáto služba má u nás svoje miesto dokazujú aj tisíce ľudí, prevažne mladých, ktorí túto formu pomoci využívajú. „Riešili sme rôzne problémy, od nešťastných lások až po závažnejšie prípady ako znásilnenia či samovražedné myšlienky. Často sme prví, ktorým sa s tým zdôveria, keďže IPčko im dáva možnosť zostať anonymnými“ pokračuje Janka.

Navštevujú aj školy

A kto všetko za týmto projektom stojí? 21 dobrovoľníkov, ktorí pracujú bez nároku na odmenu a ženie ich vpred pomyslenie, že čas ktorí venujú ľuďom s problémami, im môže pomôcť byť šťastnejšími a spokojnejšími. Že ľudia, ktorí sa na nich s dôverou obracajú, zrazu môžu nájsť miesto, kde ich niekto chápe a neodsudzuje. A tak sú denne dobrovoľníci online, aby tak boli k dispozícii vždy, keď je treba.

Tím IPčkarov, ako si sami hovoria, však neostáva len pritom. Navštevujú aj rôzne školy a pracujú s mládežou. Organizujú rôzne podujatia, zúčastňujú sa diskusií, prezentujú sa v médiách, aby sa čím viac ľudí dozvedelo o takejto forme pomoci.

„Sme radi, ak môžeme byť s ľuďmi v ich problémoch alebo náročných životných situáciách. Znie to možno zvláštne, lebo často sú to ťažké veci, ktoré nás mrzia, no viem, aké to je, keď sa človek nemá na koho obrátiť a keď je na všetko sám. Preto je tu IPčko už jeden rok. A som rád, ak ľudia túto možnosť využívajú. Verím, že to má význam a ďakujem všetkým, ktorí nám prejavili svoju dôveru,“ povedal Marek Madro, zakladateľ online poradne.

Online poradňu IPčko.sk nájdete na www.ipcko.sk

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM