Jakub Forgács Rôzne Správy

FOTO: Obľúbená atrakcia v lučeneckom parku. Minizoo láka ľudí i v zime

Chceli by ste naživo vidieť perličky, bažanty, páva či káčera pižmového? Netreba chodiť ďaleko. Nájdrte ich priamo v Mestskom parku!

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Obľúbená atrakcia v lučeneckom parku. Minizoo láka ľudí i v zime
3
Galéria
Zdroj: TASR

Predovšetkým najmenším obyvateľom Lučenca je určená tamojšia minizoo, ktorá je situovaná v Mestskom parku. Uviedla to hovorkyňa Lučenca Michaela Hrnčiarová, podľa ktorej tak deti môžu spoznať viaceré druhy zvierat.

„Mestský park je miestom pre rodiny s deťmi, čiže sme im chceli umožniť stretnutie naživo so zvieratkami a chceli sme im vytvoriť nejakú zaujímavú atrakciu, keďže blízko je aj detské ihrisko,“ informovala Hrnčiarová.

Z väčších zvierat sa v súčasnosti v minizoo nachádzajú dve lamy a tri kozy. „Máme tu však aj štyri druhy holubov, sliepky liliputky, perličky, bažanty či jedného páva a káčera pižmového. V okolí minizoo sa voľne pohybujú labute,“ priblížila hovorkyňa s tým, že počet zvierat zvyknú každoročne rozširovať, prípadne ich obmieňať. „Buď ich zakúpime, alebo sú darované,“ dodala.

Lučenecká minizoo funguje približne 13 rokov. „Je voľne prístupná vždy v čase otváracích hodín parku, teda denne od 06:00 do 22:00,“ zakončila Hrnčiarová.

Mestský park v Lučenci patrí s rozlohou približne 17 hektárov medzi najväčšie na Slovensku. Je vybudovaný vo francúzskom, anglickom a krajinnom štýle. V roku 1884 ho založil policajný kapitán Karoly Czóbel. Súčasťou parku je i umelé jazero a vysadených je v ňom viacero druhov domácich i cudzokrajných drevín.

Pozrite si lákadlá lučeneckej minizoo v priloženej fotogalérii!

V OBRAZOCH: Lákadlá lučeneckej minizoo
3
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM