Boris Macko Rôzne

FOTO: Mobilné garáže v Lučenci: Zmiznú nadobro z ulíc mesta?

Za socializmu neboli až také neobvyklé, bežným javom boli ešte pred niekoľkými rokmi. Z ulíc miest sa pomaly ale isto strácajú. Reč je o prenosných garážach.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Mobilné garáže v Lučenci: Zmiznú nadobro z ulíc mesta?
Foto: Boris Macko

Niektorým obyvateľom mesta prekážajú kvôli vzhľadu, iným zase kvôli tomu, že na parkovisku zaberajú zbytočne miesto. Mobilné garáže možno nájsť aj oproti synagóge na parkovisku na Adyho ulici pri predajni potravín. Ďalšie sú na Rúbanisku II.

„Mesto Lučenec už od januára 2013 nevydáva nové povolenia pre užívanie verejného priestranstva na umiestnenie prenosných sklápacích a plechových garáží. Majitelia prenosných garáží, ktorí požiadali o povolenie do roku 2012 v zmysle Všeobecne záväzného nariadenia platia mestu Lučenec ročný poplatok. Cena poplatku na jeden rok je 130 eur,“ informovala hovorkyňa mesta Michaela Hrnčiarová.

Inými slovami, nové prenosné sklápacie a plechové garáže už mesto stoplo, no doterajšie môžu fungovať dovtedy, kým ich majitelia platia poplatok. Len pre zaujímavosť, v Michalovciach na východe Slovenska mesto zastavilo živelné pribúdanie prenosných garáží tým, že ročný poplatok za ne zdvihlo 25 – násobne, čo vyšlo aj na niekoľko tisíc eur. Podobne postupovali aj v Ružomberku, kde stanovili poplatok 250 eur ročne za meter štvorcový, čo malo ten istý efekt ako v Michalovciach.

Pozrite si v galérii prenosné skladacie garáže v uliciach Lučenca!

Čítajte tiež:

Unikátna výstava v lučeneckom múzeu. Predstaví aj zaujímavosť z histórie advokácie

FOTO: V Lučenci vyviera tekuté zlato: Ľudia ho naberajú vo veľkom

FOTO: Prenosné garáže v uliciach Lučenca
7
Galéria
Foto: Boris Macko
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM