Krimi

Falošný lekár z Lučenca: Jeho rozprávka na seniorku nezabrala

Seniori sú jednoduchou korisťou pre podvodníkov. Tí pod zámienkou fiktívnych rodinných nešťastí a tragédií chcú od nich vylákať peniaze. Tak ako nedávno aj muž z Lučenca.

Ilustračný obrázok k článku Falošný lekár z Lučenca: Jeho rozprávka na seniorku nezabrala
Zdroj: Pixabay.com

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície z Trenčína vzniesol obvinenie zo zločinu podvodu v štádiu pokusu voči 48-ročnému mužovi z Lučenca.

„Obvinený muž mal 15. januára v poobedňajších hodinách a následne i niekoľko krát neskôr zatelefonovať 73-ročnej žene z Dubnice nad Váhom a predstaviť sa jej ako lekár z Trenčína. Mal jej povedať, že jej syn spôsobil dopravnú nehodu, pri ktorej došlo k ťažkému zraneniu dieťaťa. Syn má narazenú sánku a nemôže hovoriť ale nechce túto vec riešiť cez políciu. Chcel by sa s matkou dieťaťa dohodnúť mimosúdne a na to potrebuje 4000 Eur, ktoré má poškodená vložiť na pošte v Dubnici nad Váhom,“ informoval Pavol Kudlička, hovorca KR PZ v Trenčíne.

Seniorka síce vloženie peňazí obvinenému prisľúbila, avšak sa následne skontaktovala so svojím synom a zistila, že ide o podvod.

Za uvedený skutok obvinenému v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

„Polícia odporúča nielen seniorom, aby nedávali peniaze osobám, ktoré ich pod zámienkou rôznych emotívnych príbehov oslovia a podvodom sa ich snažia pripraviť o úspory. Polícia radí, aby poškodení ihneď kontaktovali políciu na bezplatnom telefónom čísle 158,“ informuje Kudlička.

Ilustračné foto, pixabay.com

Zdroj: lucenec.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM