Ľubomíra Karmanová Správy

Dávky v hmotnej núdzi poberá vyše sto tisíc Slovákov: Viac ako pätnásť tisíc v Rimavskej Sobote

V Rimavskej Sobote poberalo v septembri tohto roka sociálne dávky viac ako 15 tisíc ľudí. Na sociálnu pomoc bolo odkázaných viac ako sto tisíc Slovákov.

Ilustračný obrázok k článku Dávky v hmotnej núdzi poberá vyše sto tisíc Slovákov: Viac ako pätnásť tisíc v Rimavskej Sobote
Zdroj: TASR

Ku koncu septembra tohto roka bolo na dávky v hmotnej núdzi odkázaných na Slovensku menej ľudí. Dostávalo ich celkovo 119.734 osôb. Oproti augustu 2015 počet poberateľov klesol o 2140, medziročne sa znížil o 32.456 osôb. Vyplýva to z údajov zverejnených Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) SR.

Po zohľadnení ostatných členov rodiny bolo na dávky v hmotnej núdzi odkázaných celkovo ku koncu deviateho mesiaca tohto roka 251.029 osôb, čo z celkového počtu obyvateľov na Slovensku predstavuje 4,63 %.

Ako ďalej vyplýva zo štatistík ústredia práce, najviac ľudí dostávalo finančnú pomoc v hmotnej núdzi už tradične v okresoch Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava a Kežmarok. Len v Rimavskej Sobote sa počet poberateľov spoločne s posudzovanými osobami vyšplhal ku koncu septembra na 15.070 ľudí.

Naopak, najmenej na dávky v hmotnej núdzi boli odkázaní občania v bratislavských okresoch, kde dávky dostávalo od 0,25 % do 0,57 % ich obyvateľov. Medzi bratislavské okresy sa zaradil aj okres Senec. Z hľadiska poradia krajov najvyšší počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi bol v Košickom, Banskobystrickom a Prešovskom kraji. Najmenej odkázaných ľudí na dávky bolo v Bratislavskom kra­ji.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM