Správy Samospráva

Chcete sa dať otestovať? Jedno odberné miesto majú aj vo Fiľakove

Podľa primátora sa otestovať bude môcť ktokoľvek, kto o to prejaví záujem. Odberné miesto bude okrem mesta slúžiť pre celý južný mikroregión okresu.

Ilustračný obrázok k článku Chcete sa dať otestovať? Jedno odberné miesto majú aj vo Fiľakove
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Jedno odberné miesto v rámci druhého kola celoplošného testovania obyvateľstva na ochorenie COVID-19 bude aj v meste Fiľakovo v okrese Lučenec, v ktorom bolo v prvom kole zaznamenaných menej ako 0,7 percenta pozitívnych testov. Informoval o tom primátor Attila Agócs, podľa ktorého vyšli v ústrety žiadostiam občanov.

„Registrovali sme od viacerých obyvateľov, že sa budú potrebovať dať pretestovať. Napríklad takí, ktorí prišli tento týždeň zo zahraničia, alebo tí, ktorí pracujú v červených okresoch. Preto sme sa rozhodli požiadať Okresný úrad v Lučenci o otvorenie jedného odberného miesta aj v našom meste,“ povedal primátor.

Otestovať sa podľa neho bude môcť ktokoľvek, kto o to prejaví záujem. „Odberné miesto bude okrem mesta slúžiť pre celý južný mikroregión okresu. Už teraz nás kontaktovali viacerí starostovia okolitých obcí, že ich obyvatelia sú radi za túto možnosť a využijú ju,“ uzavrel Agócs.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM