Michaela Mozolányová Krimi

Polícia: Bezdomovec (36) napadol poriskom sekery najprv svoju matku (58), potom aj muža (54)

Vyšetrovateľ v Lučenci obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví Róberta (36). Podľa polície napadol poriskom sekery najprv svoju matku (58), kopal ju do celého tela a následne fyzicky zaútočil aj 54- ročného muža.

Ilustračný obrázok k článku Polícia: Bezdomovec (36) napadol poriskom sekery najprv svoju matku (58), potom aj muža (54)
Zdroj: Webnoviny.sk

Ako nás informovala bystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, obvinený Róbert (36) z Lučenca vo štvrtok v presne nezistenom čase, v areáli bývalej firmy na výrobou kartónov na Športovej ulici v Lučenci, v domčeku vrátnice fyzicky napadol svoju matku (58). „Kopal ju do celého tela a bil ju opakom sekery, pričom jej spôsobil zranenia lebky, krvácanie do mozgu, tržné rany na hlave a kolene. Zranenia si podľa predbežnej lekárskej správy vyžiadajú liečenie 6 až 8 týždňov,“ uviedla Faltániová.

Podľa slov hovorkyne následne Róbert (36) vybehol na dvor firmy za Ladislavom (54) z Lučenca. „Odzadu ho fyzicky napadol tak, že ho kovovým poriskom sekery najmenej tri krát udrel do chrbta v oblasti drieku. Spôsobil mu pohmoždenie chrbta s dobou liečenia desať dní,“ povedala.

Obvinený bol podľa polície v sobotu večer zadržaný ako podozrivý. Po vykonaní procesných úkonov ho vyšetrovateľ umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na návrh na jeho vzatie do väzby. „Za tento zločin môže byť potrestaný odňatím slobody na 5 až 12 rokov,“ dodala Mária Faltániová.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM