Jakub Forgács Správy

BLOKUJÚ vchody aj parkovacie miesta: Čo s kolobežkami, ktoré ZAVADZAJÚ a TRÚBIA?

Zdieľané e-kolobežky nie sú len šikovnými pomocníkmi na presun po mestách. Niektorým ľuďom vedia dni aj znepríjemniť.

Ilustračný obrázok k článku BLOKUJÚ vchody aj parkovacie miesta: Čo s kolobežkami, ktoré ZAVADZAJÚ a TRÚBIA?
Foto: Matej Kotman

V posledných dňoch sa nám ozvali Banskobystričania a Zvolenčania, ktorým používatelia zdieľaných zelených e-kolobežiek Dott skomplikovali návrat domov či parkovanie. Poukázali na problém, keď kolobežky jednoducho zavadzajú.

Zavadzajú a trúbia

To. že bývajú kolobežky pohodené neraz kade-tade, je na dennom poriadku a je to skôr ukážkou neohľaduplnosti ľudí, ktorí ich využívajú. V niektorých prípadoch je však situácia horšia. Keď si takúto kolobežku nájdete v noci pred vchodom či garážou a chcete s ňou pohnúť, spustí sa alarm. Na tento problém upozornil aj Banskobystričan To­máš.

„Chcel som ju odsunúť nabok a začala húkať,“ povedal pre spravodajský portál Dnes24.sk.

Zvolenčan Matej zase prednedávnom zachytil kolobežku blokujúcu parkovacie miesto (pozn. red.: titulná fotografia) a vyzval používateľov, aby pri odparkovaní „zapojili aj rozum.“. „Keďže sa s tými kolobežkami nemôže hýbať, ďakujeme za možnosť nevyužiť toto parkovacie miesto,“ dodal ironicky k fotografii.

O reakciu a riešenie tohto problému sme požiadali aj prevádzkovateľa zdieľaných zelených e-kolobežiek Dott. Odpovede nájdete na nasledujúcej strane.

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM