Hokejisti HC´05 Banská Bystrica vyhrali v zápase 32. kola Tipos extraligy nad HK Poprad 4:3 a dostali sa cez svojho súpera v tabuľke na siedmu priečku.

Ilustračný obrázok k článku Barani triumfovali, tréner Shedden netajil radosť: Bol to duel, ktorý sa podobal play off
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Hráči spod Urpína zaknihovali šiestu výhru z uplynulých siedmich stretnutí. Domáci, netradične v modrých retro dresoch, išli v prvej tretine do vedenia 2:0 po šikovnom bekhende Troocka a pohotovej strele Kontosa. Popradčania potom vyrovnali, ešte do prestávky po prieniku Kundrika a po nej Drgoňom, keď si puk poslal do vlastnej bránky Luža. Vedenie prinavrátil ´baranom´ Šoltés, ktorý dorazil stojaci puk pred čiarou a na 4:2 zvýšil v tretej tretine po chybe Skokana voľný Jendek. Podtatrancom vykresala nádej schovaná strela Kotvana, ale vyrovnať sa im už nepodarilo ani v hre bez brankára v samom závere.

HC '05 Banská Bystrica – HK Poprad 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

• Góly: 11. Troock (Watling, J. Brejčák), 14. Kontos (Troock, Watling), 34. Šoltés (Kojo, Bačík), 52. Jendek – 16. Kundrik (Valigura, Podlipník), 32. Drgoň, 54. Kotvan (Valigura, Kundrik)
  • Rozhodovali: Moller, J. Konc ml. – Bogdaň, Riš
  • Vylúčení na dve min.: 1:1,
  • Presilovky: 0:0
  • Oslabenia: 0:0
  • Zmeny: od 35. B. Bystrica bez Ďatelinku
  • 2 011 divákov
  • Banská Bystrica: Belányi – Luža, Bačík, J. Brejčák, Ďatelinka, Holenda, Kojo – Troock, Kontos, Watling – Kabáč, G. Gabor, Výhonský – J. Sukeľ, Bíreš, Gašpar – Jendek, Tamáši, Šoltés
  • Poprad: Peters – Drgoň, Betker, Vainio, Kotvan, Podlipnik, Meliško – Svitana, Skokan, Bubela – Razgals, Kolouch, Záborský – Kukuča, Mlynarovič, Jermain – Valigura, S. Petráš, Kundrik

Hlasy po zápase nájdete na nasledujúcej strane.