Kristína Kožiaková Správy

Zostali odkázaní na pomoc v hmotnej núdzi: Koľkí ju poberajú v okrese Brezno?

Na pomoc v hmotnej núdzi zostali odkázaní i obyvatelia nášho mesta a jeho okolia. Pozrite, koľko ľudí si ku koncu roka v okrese Brezno chodilo po sociálne dávky...

Ilustračný obrázok k článku Zostali odkázaní na pomoc v hmotnej núdzi: Koľkí ju poberajú v okrese Brezno?
Zdroj: TASR

Ako uvádza štatistika, ktorú zverejnilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) SR, na Slovensku poberalo k mesiacu november sociálne dávky celkom 115 034 osôb. Oproti októbru počet poberateľov klesol o 3 170.

V okrese Brezno poberalo k mesiacu november 2015 pomoc v hmotnej núdzi celkom 2008 obyvateľov. Pre porovnanie, v krajskej Banskej Bystrici to bolo 1 405 ľudí, ešte menej to bolo v neďalekom okrese Detva, a to 861 ľudí. V susednom okrese Rimavská Sobota bol počet poberateľov oveľa vyšší než v Breznianskom okrese – 6156. V okrese Revúca si bolo po dávku v hmotnej núdzi v novembri toho roka celkom 2890 poberateľov.

Zo samosprávnych krajov bolo najviac poberateľov v Košickom kraji, a to 28 762. Druhé miesto si drží Banskobystrický kraj, v ktorom v novembri poberalo dávky v hmotnej núdzi 22 872 ľudí. Tretím krajom s najvyšším počtom poberateľov je Prešovský (22 488). Najmenej ľudí bolo na pomoc v podobe sociálnych dávok odkázaných v Bratislavskom kraji (2 468).

Môže vás zaujímať:

Koncoročné odmeny, či trinásty plat, viete o čom je reč? Porovnajte si štedrosť firiem v našom kraji so zvyškom Slovenska!

Ľudia v Brezne a celom okolí by mali zbystriť pozornosť: Bacha, nech vám neuniknú tieto voľné fleky

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM