Krimi

Žena v obchodnom dome v Brezne našla peňaženku a nechala si ju, skončila v rukách polície, FOTO

Polícia v Brezne obvinila 60-ročnú ženu z prečinu zatajenia veci. V obchodnom dome našla a prisvojila si cudziu peňaženku.

Ilustračný obrázok k článku Žena v obchodnom dome v Brezne našla peňaženku a nechala si ju, skončila v rukách polície, FOTO
2
Galéria

Ako na sociálnej sieti informuje polícia Banskobystrického kraja, muži zákona v Brezne obvinili 60-ročnú ženu z prečinu zatajenia veci.

V obchodnom dome v Brezne našla a prisvojila si cudziu peňaženku. Okrem peňazí v nej boli aj osobné doklady majiteľa a doklady od vozidla. Majiteľovi tak spôsobila škodu takmer 2-tisíc eur.

„Keď poškodený zistil, že stratil peňaženku, ktorú mal vo vrecku nohavíc, ihneď to oznámil polícii. Žena ktorá peňaženku našla, ani nestihla prísť domov a už bola v rukách polície,“ informuje polícia.

Aj keď to oľutovala čo urobila, nevyhla sa trestnému stíhaniu, následnému obvineniu a umiestneniu do policajnej cely, kde čaká na rozhodnutie sudcu, aký trest dostane. Podľa trestného zákona: „Kto si prisvojí cudziu vec, ktorá sa dostala do jeho moci nálezom, omylom alebo inak bez privolenia oprávnenej osoby, potrestá sa odňatím slobody až na 1 rok." Preto v takomto prípade kto nájde vec, ktorá mu nepatrí, je jeho povinnosťou odovzdať ju na polícii.

Foto: FB Polícia Banskobystrický kraj

Žena v obchodnom dome v Brezne našla peňaženku a nechala si ju
2
Galéria
Zdroj: brezno.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM