Kristína Kožiaková Rôzne

Vodné radovánky priamo v lone prírody. 5 tipov, kam pri Brezne sa v lete oplatí vyraziť

Ste typ, ktorý miluje prírodu a nebaví vás ležať na okraji bazéna? V Brezne a okolí nájdete hneď niekoľko možností na oddych pri vode priamo v lone prírody.

Ilustračný obrázok k článku Vodné radovánky priamo v lone prírody. 5 tipov, kam pri Brezne sa v lete oplatí vyraziť
Zdroj: YouTube.com

Známe aj menej známe vodné plochy, nádrže aj hate bývajú zastávkou najmä počas horúcich dní. Ak ste presýtení bazénmi a kúpaliskami a chcete vyskúšať niečo nové, tu je pre vás 5 tipov z najbližšieho okolia. Kúpanie alebo osvieženie však na týchto vodných plochách je len na vlastné nebezpečie, a tak treba zvažovať.

Závadský rybník

Závadka nad Hronom je vzdialená len pár kilometrov od Brezna. Rybník nad Závadkou je svojou polohou aj prístupom vhodnou alternatívou na letné osvieženie. Rybník má rozlohu 5 ha a je zarybnený kaprom, zubáčom, amurom a bielou rybou. Pokiaľ ste dušou dobrodruh, určite vám nebude prekážať pár plávajúcich rýb popri vás. Kúpanie na rybníku v Závadke nad Hronom je však len na vlastné nebezpečie, ale pri vodných plochách, ako je táto, s tým treba rátať.

Krpáčovo

Jazero Krpáčovo je menší rybník. Počas leta tu nájdu ochladenie nielen rodiny s deťmi, ale aj turisti, ktorí využijú jedinečnú možnosť po túrach po okolitých horehronských kopcoch a nádherných dolinách. Jazero ponúka zapožičanie loďky či vodného bicykla. Samozrejmosťou je aj občerstvenie v blízkosti jazera, hneď v niekoľkých zariadeniach.

Tále

Vodná nádrž Tále sa nachádza pri hoteli Partizán. Do areálu vodnej nádrže je bezplatný vstup a hoci je kúpanie len na vlastné nebezpečie, nebudete svoje rozhodnutie ľutovať. V blízkosti nájdete viacero možností na športové aktivity a aj občerstvenie. Zahrať si môžete minigolf, plážový volejbal deti sa vyšantia na ihrisku na mini loptové hry či detskom areáli s hojdačkami a preliezačkami. Len pár metrov od vodnej plochy je v lese ukrytá Tarzánia.

Vajskovská hať

V blízkosti obce Lopej sa nachádza takmer štyri metre hlboká hať na Vajskovskom potoku s priezračnou a poriadne ľadovou vodou. Nad haťou sa nachádza vysoká skala s vyhliadkou, z ktorej uvidíte na končiare Nízkych Tatier aj vrcholky v okolí Banskej Bystrice či Brezna. Prístup k hati je bezproblémový a dostanete sa k nej priamo z obce Lopej, popri Vajskovskom potoku.

Pre odvážlivcov, ktorým turistika nie je neznáma, je tu naopak málo známy Vajskovský Vodopád, ktorý leží vo Vajskovskej Doline v Nízkych Tatrách. Výška vodopádu je deväť metrov a nachádza sa v nadmorskej výške 1200 m. n. m. Vodopád aj napriek svojej kráse zostáva skrytý a málo známy aj pred domácimi. Svieža a samozrejme „studená voda“ vás nemôže prekvapiť a pod vodopádom sa môžete osviežiť a užiť si pekný deň.

Medzibrod

Priamo na Hrone sa môžete okúpať pri obci Medzibrod. Pri odbočke do obce zídete pod most a prídete priamo pod skalu Kráľovná, pod ktorou sa rozvetvuje rieka Hron a dokonca tu nájdete aj malú skalkovú pláž. Tam, kde sa rieka Hron rozvetvuje, hĺbka môže dosahovať hĺbku aj 2 metre. Zo skalkovej pláže je prístup do plytkej vody, kde sa môžu osviežiť aj vaše malé ratolesti.

Môže vás zaujímať:

Stačí nasadnúť na bicykel a šliapnuť do pedálov: Top 5 cyklotrás v okolí Brezna

Sezóna opekačiek v plnom prúde. Kde pri Brezne si vychutnáte špekáčiky najviac?

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM