Eliška Šándorová Samospráva

Vodiči sa môžu tešiť na 82 parkovacích miest, už čoskoro zaparkujú na niekdajšom "tankodróme"

Od konca septembra minulého roka je uzavretý známy brezniansky "tankodróm". Na jeho mieste už vyrastá záchytné parkovisko, ktoré bude k dispozícii čoskoro.

Ilustračný obrázok k článku Vodiči sa môžu tešiť na 82 parkovacích miest, už čoskoro zaparkujú na niekdajšom "tankodróme"
5
Galéria
Zdroj: Mesto Brezno

Zlepšenie parkovacej politiky v centre mesta považuje brezniansky magistrát za jednu zo svojich hlavných investičných priorít. Ešte v januári 2017 Technické služby Brezno z mestského pozemku známeho ako tankodrom demontovali prebytočné objekty a zabezpečili odvoz materiálu, ktorý sa tu nahromadil v priebehu mnohých rokov.

S jeho výstavbou mesto začalo vlani na konci septembra, pričom stavebné práce muselo prerušiť z viacerých dôvodov. Zhotoviteľ prác v nich začal pokračovať hneď po zime, ako to dovolilo počasie.

Dobrou správou je, že s prácami už postupne finišuje a ich ukončenie je plánované na 15. júna.

„V priestoroch na Ulici ČSA vyrastie 82 parkovacích miest, odkiaľ bude možné prejsť pešo priamo na námestie cez podbránie budovy na Námestí gen. M. R. Štefánika 3. Mesto uvažuje aj o časti miest na rezidenčné státie pre domácich obyvateľov a podnikateľov. V rámci správneho fungovania parkovania v meste parkovisko bude spoplatnené a strážené,“ povedal primátor Tomáš Abel.

Do otvorenia nového parkoviska vodiči môžu stále využívať priestory bývalej kolkárne na Školskej ulici, ako aj všetky plochy, ktorých použitie nie je v rozpore s cestným zákonom.

Zdroj a foto: Mesto Brezno

Dokončenie nového parkoviska na Ulici ČSA
5
Galéria
Zdroj: Mesto Brezno
Zdroj: brezno.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM