Katarína Oravská Iné športy

VIDEO + FOTO: Takto sa zumbovalo v Brezne

Kto v piatok nelenil a prišiel do Arény Brezno, určite neoľutoval. Zabavil sa, aj si dal poriadne do tela. Prebehol totiž Zumbathon. Prvá takáto komplexná zumba akcia na Slovensku. Najstaršia cvičiaca mala 78 rokov.

Ilustračný obrázok k článku VIDEO + FOTO: Takto sa zumbovalo v Brezne
Foto: Katarína Oravská

Na svoje si prišli všetky vekové kategórie od detí až po breznianskych seniorov z klubu dôchodcov. Cvičila sa všetky exitujúce druhy zumby, okrem vodnej. Atmosféra bola síce skvelá, no organizátorka podujatia priznáva chybu v načasovaní. „Čakala som minimálne raz toľko ľudí, lenže asi som zvolila zlý termín, vzhľadom na predĺžený víkend. Už len z tých mojich prišla iba polovica,“ povedala Katarína Kováčiková Šperková, inštruktorka zumby v Brezne.

Zumba je populárna na celom svete, vrátane Brezna

Nápad zorganizovať Zumbathon skrsol v hlave práve Kataríny Kováčikovej Šperkovej zo skupiny Zumba Brezno a okolie. Medzi Brezňanmi je o zumbu všeobecne veľký záujem. „Chceli sme vidieť, či bude záujem aj o ďalšie tipy zumby, či ich prinesieme do Brezna,“ uviedla Kováčiová Šperková.

Na čo sa môžu tešiť všetci, ktorí majú radi zumbu?

Od septembra by sa v Brezne mohla začať cvičiť aj Zumba Gold, ktorá nechýbala ani v rámci programu Zumbathonu. „Rozmýšľame, že si spravíme certifikáty Zumba Gold, ktorá je fyzicky menej náročná. Cieľovou skupinu tvora tehotné mamičky, tí, čo majú slabšiu kondičku a začínajú s cvičením a tiež starší ľudia,“ priblížila Kováčiková Šperková. Do Brezna chce dotiahnuť aj úplnú novinku. „Volá sa to Zumbini. Zatiaľ je to iba v Amerike a Kanade. Je to cvičenie matiek s deťmi od 0 do 3 rokov,“ doplnil Kováčiková Šperková. Nápad priniesť nový druh zumby do Brezna našla sama u seba doma, keďže má 5-mesačné dieťa.

Zumbathon
1
Galéria
Zumbathon
40
Galéria
Foto: Katarína Oravská
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM