Eva Viestová Šport

V úvode tohto týždňa sa v Revúcej konal už XV. ročník Krajských športových hier seniorov. Zúčastnili sa ich seniori 10 okresov vrátane z kraja a podľa ich hesla "pohyb je najlepším liekom" sa predviedli v plnej sile a ukázali športového ducha.

Ilustračný obrázok k článku Veľké športové stretnutie dôchodcov v Revúcej: Breznianski seniori skončili na striebornej priečke

Do Revúcej pricestovali seniori z okresných organizácií Jednoty dôchodcov Slovenska z okresov: Brezno, Detva, Krupina, Lučenec, Poltár, Veľký Krtíš, Zvolen, Žarnovica, Žiar nad Hronom. Celkovo sa do športových aktivít zapojilo až 73 súťažiacich v mužských a ženských disciplínach.

Spolu 53 ocenených

Ženy mali disciplíny: beh na 50 m, beh na 200 m, hod kriketovou loptičkou na cieľ, hod válkom do diaľky, kop na bránu, streľba zo vzduchovky a stolný tenis. Muži mali disciplíny: beh na 60 m, beh na 250 m, hod granátom na cieľ, vrh guľou, kop na bránu, streľba zo vzduchovky a takisto stolný tenis. V každej disciplíne boli 3 vekové kategórie: do 65 rokov, do 70 rokov a nad 70 rokov. Ocenení boli prví traja v každej disciplíne a kategórii, čo bolo celkom 20 žien a 33 mužov, ktorí dostali medaile, diplomy a ceny od sponzorov súťaže.

Úspešní Brezňania

Najúspešnejším súťažiacim okresom sa stal okres Detva, ktorí získal 92 bodov a získal putovný pohár družstiev Na 2. mieste bol okres Brezno so 73 bodmi na 3. mieste bola Revúca s 55 bodmi. Najúspešnejšou športovkyňou sa stala Hrádecká Oľga zo Zvolena, ktorá získala až 24 bodov a stala sa tak držiteľkou putovného pohára. Druhou najúspešnejšou športovkyňou sa stala Schererová Mária z Brezna a bronzovú priečku obsadila Sládoková Božena z Detvy. Najúspešnejším športovcom v mužskej kategórii sa stal Golian Ladislav z Detvy, 2. miesto získal Spišiak Dušan z Lučenca a 3. miesto obsadil Golian Pavel z Detvy.