Eliška Šándorová Iné športy Šport

V Mýte pod Ďumbierom otvorili nový a jediný bike park na Horehroní, FOTO

Bike Park vznikol na svahoch tamojšieho lyžiarskeho strediska a toto centrum tak bude otvorené už aj v lete.

Ilustračný obrázok k článku V Mýte pod Ďumbierom otvorili nový a jediný bike park na Horehroní, FOTO
11
Galéria
Zdroj: horehronie.sk

Nový a jediný bike park na Horehroní otvorili v piatok v Mýte pod Ďumbierom v okrese Brezno. Bike Park vznikol na svahoch tamojšieho lyžiarskeho strediska a toto centrum tak bude otvorené už aj v lete.

Živo aj bez snehu

„Stredisko Mýto, Ski & Bike centrum ožilo už v zime a na letnú sezónu sa tešíme ešte viac, preto sem smeruje aj náš Cyklobus a Tourbus pre návštevníkov zdarma,“ uviedla výkonná riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Horehronie Petra Ridzoňová Hlásniková.

Bike park ponúka päť tratí na zjazdové bicyklovanie rôznych náročností s dĺžkou viac ako šesť kilometrov, pumptrack a rozsiahly kids skill trail pre všetky vekové kategórie.

Mýto, Ski & Bike centrum ponúka taktiež štvorsedačkovú lanovku nielen pre cyklistov, ktorá návštevníkov vyvezie na hrebeň s panoramatickými výhľadmi na Nízke Tatry, odkiaľ je na dosah Breznianska skalka s výhľadom na Slovenské Rudohorie.

Pod svahom zjazdovky sa nachádza aj profesionálny servis bicyklov a taktiež požičovňa bicyklov a elektrobicyklov a príslušenstva.

Príďte aj bez bicykla

Návštevníci sa môžu občerstviť priamo na vrchole v turistickej Dedečkovej chate alebo pri hlavnej stanici v Reštaurácii pod svahom s terasou a pohľadom na dobrodruhov zdolávajúcich trialy.

Tu nájdu cyklisti aj profesionálny servis bicyklov a taktiež požičovňu bicyklov a elektrobicyklov, či príslušenstva. V blízkosti sa rodiny s deťmi môžu zabaviť v domácej minizoo na Ajax farme.

"Sme najmä nesmierne radi, že máme v našich kruhoch, tak aktívnych členov, ktorí sa zasluhujú rok čo rok o rozvoj turizmus v celom regióne Horehronie a sú tak prínosom nielen pre turistov, ale aj domácich obyvateľov, ktorým vytvárajú čoraz viac pracovných miest rôznych pozícií,“ uviedla Ridzoňová Hlásniková.

Foto: horehronie.sk

Nový Bike park v Mýte pod Ďumbierom
11
Galéria
Zdroj: horehronie.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM