Katarína Oravská Správy

V Mýte obnovia športový areál: Pribudne altánok s ohniskom aj detské ihrisko

Dobrá správa pre obyvateľov obce Mýto pod Ďumbierom. V máji plánuje obec začať s obnovou športového areálu. Stáť by to malo okolo 65-tisíc, pričom obec by sa mala na projekte podieľať piatimi percentami.

Ilustračný obrázok k článku V Mýte obnovia športový areál: Pribudne altánok s ohniskom aj detské ihrisko
Zdroj: Dnes24.sk

S revitalizáciou športového areálu, v rámci ktorej sa počíta s výstavbou altánka s ohniskom, vybudovaním prístupových chodníkov a verejného detského ihriska, by mala obec Mýto pod Ďumbierom v okrese Brezno začať v máji tohto roku. Uviedol to starosta Mýta pod Ďumbierom Roman Švantner.

Investícia si vyžiada okolo 65 000 eur, hodnota diela bez DPH by mala byť na 100 percent hradená z Programu rozvoja vidieka. Spoluúčasť obce by mala byť vo výške päť percent. Samospráva už má stavebné povolenie a podpísanú zmluvu s Pôdohospodárskou platobnou agentúrou v Bratislave.

„Obec je spoluvlastníkom ihriska a pozemok, na ktorom sa bude stavať altánok a cesty, je v úplnom vlastníctve obce, tento tesne susedí so samotnou plochou ihriska. Obci patria aj šatne pri ihrisku,“ priblížil starosta.

Samotné ihrisko je klasické futbalové, ale je aj súčasťou kultúrno-spoločenského areálu, kde sa okrem futbalu hrávajú iné loptové hry a zároveň slúži na usporiadanie kultúrno-spoločenských akcií organizovaných obcou alebo inými organizáciami.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM