Kristína Kožiaková Rôzne

Unikátne dobové FOTO Brezna: Historické zábery a pohľadnice spred vyše 100 rokov

Pohľady, na ktoré si už mnohí Brezňania nemôžu pamätať. Pozrite si Banisko, dnešný Sírius či stromy na námestí na historických záberoch!

Ilustračný obrázok k článku Unikátne dobové FOTO Brezna: Historické zábery a pohľadnice spred vyše 100 rokov
15
Galéria
Zdroj: Miroslav Kasák

Nová várka pohľadníc či dobových fotografií z Brezna, pri ktorej sa vám opäť raz zatají dych. Je viac ako pravdepodobné, že len málokto si spomenie na stromy, ktoré rástli na námestí. Spoznali by ste Banisko bez stromov či dnešný klub Sírius?

Unikátne zábery a dobové pohľadnice nám poskytol Miroslav Kasák, pre ktorého sú historické zábery Brezna záľubou. Ich jedinečnosť azda netreba komentovať. Vráťte sa prehliadnutím týchto záberov v čase. Niektoré pochádzajú z obdobia okolo roku 1900, čo už je naozaj poriadne dávno.

Zaspomínajte si s nami na časy dávno minulé so sériou fotografií, ktoré len tak hocikde neuvidíte. Dokážete podľa nich odhaliť všetky miesta v Brezne, ktoré tieto zábery zachytávajú?

Ak máte aj vy fotografie Brezna, s ktorými by ste sa chceli podeliť a viažu sa s krásnymi udalosťami či spomienky, neváhajte nás kontaktovať. Svoje príbehy, fotografie, či spomienky nám môžete poslať na mailovú adresu: brezno@global24.sk!

V OBRAZOCH: Spoznávate naše rodné mesto Brezno?
15
Galéria
Zdroj: Miroslav Kasák
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM