Eliška Šándorová Rôzne

Tipy na víkend: Horehronie ovládnu čučoriedky, hviezdy na oblohe i pódiu

Pred nami je už iba necelý mesiac do konca letných prázdnin, a tak si ho užite naplno: Na večierku pod hviezdami, oslavách obce Bystrá či na Čučoriedkovom dni.

Ilustračný obrázok k článku Tipy na víkend: Horehronie ovládnu čučoriedky, hviezdy na oblohe i pódiu
Zdroj: Pixabay.com

Deň na farme

Máte doma zvedavé deti, ktoré chcú spoznať život farmárov? Vezmite ich do prírody! Na vlastnej koži si môžu vyskúšať prácu na Ajax farme v Mýte pod Ďumbierom, kŕmenie zvieratiek, česanie koní a poníkov, kontakt s malými zvieratkami.

Čas a miesto konania: 9. august, Mýto pod Ďumbierom o 10:30 hod.

Večierok pod hviezdami

Chcete zažiť noc pod hviezdami a romantiku v trošku netradičnom šate? Vymeňte nočné bary za pravú atmosféru pod oblohou v sprievode hudby z Paradoxu.

Miesto a čas: 9. august, Brezno, mestský park o 19:00 hod.

Pohorelský hockeyball

Summer classic 2019 – 10. ročník turnaja o KANTA CUP. Registrácia tímov: 8:30 – 9:00. Miesto a čas: 10. august, Pohorelá, 09:30 hod.

Horehronský expres

Vychutnajte si jazdu historickým vláčikom na jednej z najkrajších železničných tratí Slovenska. Jazda cez Červenú Skalu na Mlynky, po jednej z najkrajších železničných tratí Slovenska a cez monumentálne technické pamiatky – Strakošský a Chmarošský viadukt, tunel Kornela Stodolu či Telgártsku slučku je skutočným zážitkom nielen pre milovníkov vlakov. Atmosféru vo vlaku bezpochyby zaručí autentický sprievodca, Legendárne buchty Zbojská, či animačný program, ktorý zabaví aj naučí.

10. augusta, Brezno 09:40 (16. augusta, 24. augusta, 30. augusta).

Turistické dni Horehronia & Dni obce Bystrá 2019

Množstvo súťaží, atrakcií a zábavných aktivít pre deti aj dospelých. Miesto a čas: 10. august, Bystrá, o 10:00 hod.

Čučoriedkový deň

Súťaž o najlepšiu čučoriedkovú dobrotu. Tradičné aj netradičné čučoriedkové koláče, rôzne dobroty, hudba a kopec zábavy. Súčasťou programu je i súťaž o najlepší čučoriedkový koláč. Pokiaľ radi pečiete, neváhajte a príďte si upiecť svoj víťazný koláč na Telgárt. Miesto a čas: 10. august, Telgárt, o 11:00 hod.

Jarmo 2019

Obec Sihla vás pozýva na XIX. ročník pretekov volských záprahov. Miesto a čas: 10. august, Sihla, o 10:00 hod.

Slovenský pohár v Endure

4. kolo. Časový harmonogram: 9:00 Štart – Brezno Lúčky, 9:30 Hnusné – Svätý Ján, 10:30 Chvatimech, 11:00 Bernardín, 11:45 Hnusné – Svätý Ján, 15:00 Vyhlásenie výsledkov – Lúčky. Miesto a čas: 11. august, Brezno, Lúčky, o 09:00 hod.

Joga v parku

Breznianske kultúrne leto 2019 – joga v parku. Načerpajte silu a energiu cvičením jogy priamo v mestskom parku. Miesto a čas: 11. august, Brezno, mestský park o 10:00 hod.

Ilustračné foto, pixabay.com

Zdroj: brezno.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM