Kristína Kožiaková Rôzne

Tak toto ešte v Brezne nebolo: Rambo dráha aj poriadny vojenský výcvik

Už čoskoro do nášho mesta zavítajú ozbrojené sily. Otestovať si môžete nielen vašu fyzickú zdatnosť, ale aj vedomosti z poskytovania prvej pomoci. Kto z vás si trúfne na RAMBO dráhu? Na svoje by si mali prísť všetky vekové kategórie.

Ilustračný obrázok k článku Tak toto ešte v Brezne nebolo: Rambo dráha aj poriadny vojenský výcvik
Zdroj: TASR

Po Leviciach a Novom Meste nad Váhom bude Brezno tretím mestom, kde sa uskutoční podujatie „Ukáž na čo máš!“, ktoré rezort obrany pripravil ako podpornú akciu k dobrovoľnej vojenskej príprave.

Otestujte sa

Podľa informácií z radnice, je toto podujatie určené pre všetky vekové kategórie a tí, ktorí 13. februára zavítajú na Námestie gen. M. R. Štefánika si môžu otestovať fyzickú zdatnosť na špeciálnej prekážkovej dráhe i preveriť svoje vedomosti z poskytovania prvej pomoci.

„Branná časť podujatia je teda zameraná prioritne na kategóriu občanov, ktorí by ju mohli v budúcnosti absolvovať a zahŕňa základy vojenského výcviku. Celkovo ale v rámci série podujatí s názvom „Ukáž na čo máš!“ ide aj o priblíženie poslania a činnosti ozbrojených síl čo najširšej verejnosti,“ informuje radnica ďalej.

„Rezort obrany pripravil podujatie v spolupráci s mestom a preto veríme, že v pestrom programe si prídu na svoje naozaj všetky vekové kategórie ,“ uviedla zástupkyňa primátora Petra Dzurmanová.

Rambo dráha

Takzvaná „Rambo“ dráha bude určená pre odvážnejší návštevníkov, kde si budú môcť porovnať svoje schopnosti s profesionálnymi vojakmi a snažiť sa čo najviac priblížiť k ich času.

Podľa ďalších informácií si deti aj dospelí okrem toho budú mať možnosť preveriť svoje vedomosti a zručnosti z poskytovania prvej pomoci a získať tak Certifikát vojenského záchranára.

Ukážka zbraní

Pre pasívnejších účastníkov bude pripravená ukážka ručných zbraní, kreatívne vojenské dielne a pre všetkých ako odmena aj chutný vojenský guláš a teplý čaj.„Zhrnuté, v krátkom časovom slede sa na breznianskom námestí odohrá ďalšia veľmi zaujímavá akcia pre celú rodinu s vojenskou tematikou a pokiaľ ešte nemáte plány na víkend, určite by ste tam nemali chýbať,“ prezradil nám Slavomír Pôbiš z útvaru primátora.

"Je potrebné verejnosti prezentovať bližšie informácie o dobrovoľnej vojenskej príprave. Za týmto účelom sa uskutoční séria verejných podujatí „Ukáž na čo máš!“, informoval rezort obrany.

Môže vás zaujímať:

Nový týždeň je tu a vy ešte neviete, ako ho strávite? Tipy ako ušité pre Brezňanov!

Vlekári z Chopku vyšli s pravdou von: Z týchto príbehov sa popučíte od smiechu

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM