Rôzne

Spestrením zimy na Horehroní je snehový labyrint v Brezne, FOTO

Snehový labyrint o rozlohe viac ako 600 metrov štvorcových bude novou atrakciou nielen pre domácich obyvateľov, ale taktiež pre všetkých turistov.

Ilustračný obrázok k článku Spestrením zimy na Horehroní je snehový labyrint v Brezne, FOTO
4
Galéria
Zdroj: horehronie.sk
Snehový labyrint v Brezne
4
Galéria
Zdroj: horehronie.sk

V utorok 12. decembra sa začali prvé práce na stavbe snehového labyrintu, ktorý bude stáť priamo na námestí v Brezne počas celej zimnej sezóny.

Už v pondelok mohli domáci obyvatelia spozorovať prvé kopy snehu, ktorý sa začal na námestie privážať pomocou ťažkej techniky z okolitých lyžiarskych stredísk a národného biatlonové centra.

Nepriaznivé počasie

„Nakoľko sú podmienky so snehom a počasím veľmi nepriaznivé a ani predpovede na najbližšie dni nepredpokladajú príchod väčších mrazov či väčšej snehovej nádielky, bolo kľúčové spojiť sily,“ povedala Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Viaceré lyžiarske strediská z okolia Brezna – Ski Tále, Mýto Ski& Bike, Jasná sa spojili a podporili stavbu labyrintu všetkým možným snehom, ktoré mali k dispozícii.

Práca študentov

Na stavbe labyrintu intenzívne pracuje 5 študentov zo strednej priemyselnej školy Samuela Mikovíniho v Banskej Štiavnici pod dozorom pedagóga Ivana Slovenčáka.

Študentom pri stavbe pomáhajú Technické služby mesta Brezno, ktoré zabezpečili prepravu snehu z lyžiarskych stredísk a manipuláciu so snehom priamo na námestí.

„Mesto Brezno sa snaží každým rokom priniesť na námestie novinky, ktoré potešia a prilákajú nielen domácich obyvateľov, ale taktiež všetkých návštevníkov, ktorí prichádzajú na Horehronie. Dúfame, že počasie nám bude už čoskoro priať a labyrint bude pre verejnosť sprístupnený už počas vianočných trhov na námestí. Ďakujeme lyžiarskym strediskám v okolí, bez ktorých by sme stavbu labyrintu nemohli zrealizovať,“ dodal Tomáš Abel, primátor mesta Brezno.

Zdroj: horehronie.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM