Kristína Kožiaková Samospráva

Špeciálny náhľad do kandidátok politických strán: Aj títo Brezňania sa chcú dostať do parlamentu!

Cítiť to v rozhovoroch ľudí a cítiť to i na internete. Parlamentné voľby 2016 sa blížia. My sme špeciálne zaostrili na Brezňanov nachádzajúcich sa na kandidátkach strán, ktoré podľa najnovších prieskumov majú najväčšie šance dostať sa do parlamentu.

Ilustračný obrázok k článku Špeciálny náhľad do kandidátok politických strán: Aj títo Brezňania sa chcú dostať do parlamentu!
Zdroj: TASR

Parlamentné voľby sa na Slovensku uskutočnia v sobotu 5. marca 2016. Voliť bude môcť viac ako 4,4 milióna občanov. Oficiálna volebná kampaň sa začala 12. novembra. Strany, hnutia a koalície mali na podanie kandidačných listín čas do polnoci 6. decembra. Štátna volebná komisia musí ešte všetky listiny preveriť a rozhodne o ich zaregistrovaní. Na registráciu má čas do 26. decembra.

Listinu podali a kauciu zaplatili: Slovenská národná strana (SNS), Sloboda a solidarita (SaS), Most-Híd, VZDOR-strana práce, Maďarská kresťanskodemo­kratická aliancia (MKDA), Šanca, KDH, Smer-SD, Sme Rodina, Ľudová strana – naše Slovensko, SDKÚ-DS, TIP, Sieť, Komunistická strana Slovenska (KSS), Strana moderného Slovenska (SMS), Strana maďarskej komunity (SMK), SKOK, Odvaha – veľká národná a proruská koalícia, Prosperita Slovenska (lídrom kandidátky by mal byť Ľudovít Kaník), OĽaNO-NOVA, Priama demokracia, Strana zelených Slovenska a koalícia Spoločne za Slovensko (Nový parlament, Právo a spravodlivosť a Slovenská ľudová strana).

My sme sa rozhodli zaostriť na kandidujúcich Brezňanov. Ešte predtým sme sa pozreli na štyri rôzne prieskumy, ktoré boli vydané v poslednom období a na základe nich vybrali strany, ktoré v aspoň jednom z týchto prieskumov získali potrebný počet percent, aby sa dostali do parlamentu. Strany na vstup do parlamentu potrebujú minimálne 5% podporu, dvoj alebo trojkoalícia musí získať aspoň 7% voličských hlasov. Prelustrovali sme tak kandidátky strán Smer-SD, #Sieť, KDH, SNS, OĽaNO-NOVA, Most-Híd, SaS a SMK.

  • Smer-SD : 78. Jaroslav Demian, poslanec NR SR, Brezno
  • Smer-SD : 113. Ján Račák, riaditeľ, Brezno
  • #Sieť: 24. Ján Králik Ing. arch. 55 rokov, zástupca primátora, Brezno
  • KDH: 64. Martin Baxa Mgr. učiteľ, Brezno
  • SNS: 97. Igor Pavúk Ing. 55 r. technik, Brezno
  • Most-HÍD: 135. Hašan Milan Ing., 60 rokov, stredoškolský učiteľ, Brezno

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes 24/tasr

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM