Kristína Kožiaková Krimi Krimi

Škodovka s LPG medzi Bystricou a Breznom v plameňoch: Posádka to najprv skúšala sama, hasiči v akcii! FOTO

Hasiči v akcii na ceste medzi Breznom a Banskou Bystricou. Trojčlenná posádka skúšala požiar uhasiť pomocou ručného práškového hasiaceho prístroja. Neúspešne...

Ilustračný obrázok k článku Škodovka s LPG medzi Bystricou a Breznom v plameňoch: Posádka to najprv skúšala sama, hasiči v akcii! FOTO
Zdroj: TASR

Podľa slov hovorcu Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici Erika Piatera bol krátko pred obedom na tiesňovú linku ohlásený požiar osobného vozidla na ceste medzi Banskou Bystricou a Breznom pri križovatke do Ľubietovej.

„Na miesto udalosti boli vyslaní 5 hasiči s technikou. Prieskumom bolo zistené, že ide o vozidlo Škoda Felícia, s dodatočne namontovaným zariadením na LPG a palivovou nádržou na benzín,“ prezradil Pieater.

Ako ďalej informoval požiar pri príchode hasičov bol v tretej fáze horenia. „Hasiči požiar likvidovali pomocou jedného vysokotlakého prúdu a následne ochladzovali palivovú nádrž a zadnú časť automobilu, kde sa nachádzalo dodatočne namontované zariadenie – nádoba na LPG,“ upresnil pre Brezno24 hovorca.

Ďalej nás informoval, že po lokalizácií požiaru príslušníci zabezpečili vozidlo proti možnému pohybu a vytýčili miesto udalosti kuželmi a za pomoci termokamery monitorovali interiér vozidla a motorovú časť z dôvodu skrytých ohnísk.

„V osobnom aute Škoda Felícia, ktoré začalo dymiť počas jazdy z motorovej časti sa nachádzali tri osoby. Po zastavení automobilu sa osoby, ktoré sa nachádzali v automobile pokúšali požiar uhasiť pomocou ručného práškového hasiaceho prístroja,“ konkretizoval okolnosti Piater.

Požiar z pondelku 21. decembra, sa podľa jeho slov, však nepodarilo posádke uhasiť a ako predbežná príčina bola uvedená ako prevádzkovo-technická porucha. „Predbežná výška škody je ohodnotená na 600 eur,“ dodal hovorca na záver.

„Polícia sa týmto prípadom nezaoberala, nakoľko nebolo nahlásené žiadne zranenie,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Andrea Petrovičová pre Brezno 24.

Foto: Peter Červenec

FOTO: Auto vzbĺklo na ceste pri Brezne
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM