Katarína Oravská Kultúra

Rozhodnite svojim hlasom: Obnovenie múzea Čiernohronskej železnice je vo vašich rukách

Nadácia Orange už po deviaty rok otvorila grantový program Šanca pre váš región. Do projektu sa prihlásila aj Čiernohronská železnica, obec Čierny Balog. Na obnovu expozície múzea poputuje 2 200 eur. Môže to byť však ešte o tisícku viac. O tom rozhodujete vy prostredníctvom internetového hlasovania.

Ilustračný obrázok k článku Rozhodnite svojim hlasom: Obnovenie múzea Čiernohronskej železnice je vo vašich rukách
Zdroj: TASR

309 projektov si rozdelí 100 000 eur

Do programu Šanca pre váš región 2013 sa prihlásilo 309 projektov. „Odborná hodnotiaca komisia vybrala na podporu 55 projektov, medzi ktoré bola prerozdelená celková suma 100 00 eur,“ píše sa na webovej stránke Nadácie Orange. Novinkou je online hlasovanie. Desať podporených projektov vrátane múzea Čiernohronskej železnice je zaradených do hlasovania o navýšenie podporenej sumy. Tisíc eur navyše dostanú 3 projekty s najvyšším počtom hlasov. Online hlasovanie prebieha do 15. júla.

Novinky pre návštevníkov múzea Čiernohronskej železnice

Cieľom programu Šanca pre váš región je zvyšovať kvalitu života obyvateľov jednotlivých regiónov a tiež podporovať a rozvíjať komunitný život. Suma 2 200 eur, ktorou program podporil Čiernohronskú železnicu pôjde na obnovenie expozície múzea. „Návštevníci si budú môcť na interaktívnych expozíciách vyskúšať prácu na železničke, vidieť nové modely železnice a vypočuť si pútavý výklad o tejto historickej pamiatke,“ píše sa v anotácii projektu na webe Nadácie Orange.

Zdroj: Nadaciaorange.sk

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM