Správy

Rázny krok voči ASOCIÁLOM: Aby sa nezdržiavali v centre, ZRUŠILI lavičky aj wifi

Podľa mestských policajtov, predajcov centra a Technických služieb sa celková situácia zlepšila o 70 percent.

Ilustračný obrázok k článku Rázny krok voči ASOCIÁLOM: Aby sa nezdržiavali v centre, ZRUŠILI lavičky aj wifi
Zdroj: FB Tomáš Abel - primátor Brezno

Napriek kontrolám mestskej polície i ďalším opatreniam si breznianska samospráva dlhší čas nevedela poradiť s asociálmi, ktorí sa pravidelne zdržiavali pred obchodným centrom (OC) priamo v centre mesta. Pomohli až krajné opatrenia, ku ktorým nedávno radnica pristúpila.

Ako na sociálnej sieti konštatoval brezniansky primátor Tomáš Abel, neporiadok, cigaretové ohorky a podnapití ľudia boli dennodennou realitou pred centrom. „Na porade vedenia som rozhodol o odstránení lavičiek cez naše Technické služby a následne zástupca primátora Miroslav Fašang kontaktoval prevádzky tohto OC, aby vypli wifi, pre ktoré tam mnohí posedávali, popíjali alkohol a fajčili. Zvýšili sme tiež hliadkovú činnosť mestskej polície,“ informoval primátor s tým, že lavičky na zastávke ponechali.

Podľa mestských policajtov, predajcov centra a Technických služieb sa celková situácia zlepšila o 70 percent. „Prevádzky nás požiadali, aby sme tieto opatrenia ponechali pre výrazné zlepšenie stavu pred OC,“ zdôraznil Abel. Radnica sa chce zamerať aj na ďalšie problémové lokality.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne správy

Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM