Krimi Správy

Požiar lesa v Polomke lokalizovali: Hasičom by pomohol výdatný dážď

Oheň zachvátil mladý les na Horehroní. Hasičom prácu od začiatku komplikoval silný vietor a ťažko dostupný terén.

Ilustračný obrázok k článku Požiar lesa v Polomke lokalizovali: Hasičom by pomohol výdatný dážď
11
Galéria
Zdroj: HaZZ

Požiar lesa pri obci Polomka v okrese Brezno sa hasičom podarilo v podvečerných hodinách lokalizovať. O požiari sme vás informovali TU. Oheň sa nešíri a príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) večer dohášali ohniská. Časť z nich zostáva na mieste aj počas noci, rovnako ako aj zamestnanci lesov. Pomohol by im výdatný dážď. Pre TASR to v piatok krátko pred 23.00 h konštatoval Roman Borčin z operačného strediska Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici.

Oheň zachvátil mladý les vo štvrtok (13.9.) po 11.00 h. Hasičom prácu od začiatku komplikoval silný vietor a ťažko dostupný terén. Podľa informácií Zuzany Farkasovej z Prezídia HaZZ z piatka dopoludnia zasiahol požiar plochu asi šesť hektárov. Pri udalosti zasahovali hasiči z Modulu pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí Stred a Západ, ako i hasiči z Pliešoviec, Žiaru nad Hronom, Novej Bane, Rimavskej Soboty, Rožňavy, Zvolena a Brezna. Podporu zo vzduchu poskytoval vrtuľník Leteckého útvaru ministerstva vnútra i ministerstva obrany.

Ako Borčin dodal, na mieste udalosti zasahovalo okolo 80 ľudí, profesionálni i dobrovoľní hasiči a pracovníci lesov. Spotrebovali odhadom 300.000 litrov vody z bambi vakov a cisterien. HaZZ bude počas víkendu situáciu monitorovať a uhášať prípadné ohniská.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM