Katarína Oravská Krimi

Policajti v Brezne dolapili 5 zlodejov: Na svedomí majú vlámačky do chát

Breznianskym policajtom sa podaril pekný úlovok. Zadržali 5 zlodejov. Majú na svedomí 29 skutkov, prevažne vlámačiek do chát.

Ilustračný obrázok k článku Policajti v Brezne dolapili 5 zlodejov: Na svedomí majú vlámačky do chát
Zdroj: Dnes24.sk

Juraj kradol najmä potraviny a alkohol

Polícia v Brezne obvinila z prečinu krádeže a z prečinu porušovania domovej slobody 48-ročného Juraja z Čierneho Balogu. „V priebehu mesiacov február až máj, sa vlámal do 14 chát v rekreačnej oblasti Krpáčovo, do 3 chát v rekreačnej oblasti Tále a do rodinného domu v Brezne, ktorý slúži na rekreačné účely. Okrem toho sa vo februári a v apríli vlámal aj do toho istého pohostinstva v rekreačnej oblasti Krpáčovo a do ďalšieho pohostinstva v Čiernom Balogu,“ uviedla hovorkyňa KR PZ Mária Faltániová. Kradol hlavne potraviny a alkohol. „Krádežou a poškodením spôsobil majiteľom škodu odhadnutú na viac ako 7-tisíc eur,“ povedala Faltániová. V pondelok (20.5.) polícia muža zadržala. „Po vykonaní procesných úkonov a vznesení obvinenia, ho poverený príslušník umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na jeho vzatie do väzby. Sudca okresného súdu obvineného vzal v stredu (22.5.) do vyšetrovacej väzby,“ doplnila Faltániová. Lupič nie je žiadne neviniatko, v minulosti bol už viackrát súdne trestaný za obdobnú trestnú činnosť. Teraz mu podľa polície hrozí trest odňatia slobody na 2 roky.

Obvinení páchali trestnú činnosť spolu aj jednotlivo

Polícia v Brezne zadržala aj ďalších 4 páchateľov, ktorí majú na svedomí ďalšie krádeže a vlámačky. „Polícia obvinila: 25-ročného Mária z Brezna z prečinu krádeže a z prečinu porušovania domovej slobody, 22-ročného Ľubomíra z Brezna z prečinu krádeže, prečinu porušovania domovej slobody a z prečinu poškodzovania cudzej veci, 19-ročného Daniela z Podbrezovej z prečinu krádeže, 26-ročného Jozefa z Brezna z prečinu krádeže a z prečinu porušovania domovej slobody,“ uviedla hovorkyňa KR PZ Mária Faltániová. Táto partička obvinených páchala trestnú činnosť v spolupáchateľstve v niektorých prípadoch aj jednotlivo. „Majú na svedomí vlámačky do 3 chát (2 v Krpáčove a 1 v časti Hudákovo), vlámali sa aj do 2 nákladných motorových vozidiel, do osobného motorového vozidla, do pohostinstva aj do rodinného domu. Do rodinného domu sa vlámal Mário s Ľubomírom, v čase od 30.3. do 1.4. na Staničnej ulici v Brezne. Majiteľovi spôsobili škodu 1 260 eur,“ doplnila Faltániová. Okrem Daniela už boli podľa polície v minulosti všetci viackrát súdne trestaní za rôznu trestnú činnosť. „Na obvineného Mária bol spracovaný podnet na jeho vzatie do väzby. V utorok (21.5.) ho sudca okresného súdu vzal do vyšetrovacej väzby. Ďalší traja obvinení sú stíhaní na slobode. Za tieto skutky môžu byť potrestaní odňatím slobody až na 2 roky,“ uviedla Faltániová.

Drogy aj zbrane

Obvinený Daniel v Podbrezovej v garáži, dobrovoľne policajtom vydal 13 rastlín zasadených v rôznych nádobách, ktoré boli zaslané na expertízne skúmanie. „V tejto veci polícia začala trestné stíhanie pre prečin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Obvinený neoprávnene prechovával aj dlhú guľovú zbraň a 5 nábojov, ktoré získal pri krádeži vlámaním do chaty v Krpáčove. Zbraň aj strelivo boli zaistené a budú podrobené expertíznemu skúmaniu. Vyšetrovateľ v Brezne začal v tejto veci trestné stíhanie pre prečin nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami,“ povedala Faltániová. Z drogovej trestnej činnosti je podozrivý aj obvinený Mário, u ktorého polícia našla igelitové vrecko so zelenou sušenou rastlinou, uzatvárateľný igelitový sáčok s obsahom bielej kryštalickej látky a injekčnú striekačku. „Zaistené látky boli zaslané na expertízne skúmanie,“ dodala hovorkyňa KR PZ Mária Faltániová.

Zdroj: Policajný zbor v Banskej Bystrici, Krajské riaditeľstvo

Policajti v Brezne zadržali 5 zlodejov
17
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM