Kristína Kožiaková Správy

Policajti prezradili, aké majú u nás plány: V okrese Brezno pozor na pokuty!

Byť pozorný pri šoférovaní auta treba byť vždy. No v tento deň ešte o to viac. Muži zákona prezradili, aké plány majú v okrese Brezno.

Ilustračný obrázok k článku Policajti prezradili, aké majú u nás plány: V okrese Brezno pozor na pokuty!
Zdroj: TASR

Polícia v Banskobystrickom kraji pokračuje na cestách vo vykonávaní osobitných kontrol s cieľom pozitívneho ovplyvnenia bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

Kedy si teda treba dať na policajtov vo Brezne a okolí bacha? Osobitná kontrola v našom okrese je naplánovaná už na Pondelok 12.10.2015. Bude zameraná na dodržiavanie povinností držiteľa vozidla s využitím inštitútu objektívnej zodpovednosti.

Prehľad Osobitých kontrol v Banskobystrickom kraji:

6. 10. 2015 na území okresu Lučenec, 7. 10. 2015 na území okresu Zvolen, 8. 10. 2015 na území okresov Banská Bystrica, Žiar nad Hronom, 11. 10. 2015 na území okresov Veľký Krtíš, Revúca a 12. 10. 2015 na území okresu Brezno.

V rámci objektívnej zodpovednosti nemusia byť vodiči zastavení priamo na ceste pri porušení zákona o cestnej premávke, ale polícia rozhodnutie o uložení sankcie za spáchaný správny delikt pošle držiteľovi vozidla poštou.Vo vykonávaní častých osobitných kontrol s cieľom pozitívne ovplyvniť dopravno-bezpečnostnú situáciu na území BBSK bude polícia aj naďalej pokračovať.

Informovala o tom Mária Faltániová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici.

Foto: ilustračné

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM