Rôzne

Pohodlne na zasnežené kopce: TERMÍNY skibusov, ktoré sú aj s novinkami

Lyžiari počas uplynulého víkendu vyskúšali prvý tohtoročný sneh na zjazdovkách.

Ilustračný obrázok k článku Pohodlne na zasnežené kopce: TERMÍNY skibusov, ktoré sú aj s novinkami
7
Galéria
Zdroj: horehronie.sk

Tohtoročné zimné skibusy budú prepájať lyžiarske strediská a bežkárske areály bezpečne a ekologicky v regióne Horehronie. Vo štvrtok 26. decembra sa opäť na cesty vydá zimný skibus aj pre bežkárov.

Turistov, ktorí nastúpia na skibus tejto zimnej sezóny čaká pár pozitívnych zmien. Prvou zmenou tohto ročného skibusu je, že vyráža priamo z mesta o 7:45 zo zástavky Brezno – Mazorníkovo, tým pádom aj lyžiari či bežkári priamo z mesta majú možnosť dostať sa na svah medzi prvými.

Väčší komfort

„Ďalšou pozitívnou zmenou je, že skibus bude počas celého dňa premávať medzi lyžiarskymi traťami a ubytovacími zariadeniami čo poskytne turistom väčší komfort nakoľko majú turisti viac možností počas dňa. Lyžiari majú možnosť počas dňa využiť skibus na prepravu napríklad medzi viacerými strediskami či kombináciu lyžovačky v lyžiarskom stredisku s bežkovaním na Táľoch či Pohanskom,“ uviedla Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Skibus sa počas dňa otočí trikrát medzi mestom Brezno, tromi lyžiarskymi strediskami Mýto Ski & Bike, Ski Tále a Jasná a bežkárskymi traťami na Pohanskom.

Turisti teda majú na výber z troch časov počas dňa, kedy sa môžu vydať na lyžiarske svahy či bežkárske trate a rovnako majú tri možnosti, kedy sa zo svahov budú vracať na ubytovacie zariadenia.

Skibus počas zimnej sezóny

  • denne počas zimných prázdnin (26.12.2019 – 12.1.2020)
  • denne počas jarných prázdnin (17.2.2020 – 8.3.2020)
  • počas víkendov (26.12.2019 – 15.3.2020)

„Aj tento rok je tento zimný skibus zadarmo pre všetkých držiteľov regionálnej karty Horehronie Card, ktorá je dostupná za zvýhodnenú cenu vo všetkých turistiko- informačných centrách v regióne a partnerských ubytovacích zariadeniach. Pre tých, ktorí nemajú možnosť ísť osobne kúpiť kartu, je možnosť aj online zakúpenia karty za 5 eur na webovej stránke www.card.horehronie.sk dodala Kristína Šajgalíková, destinačná manažérka OOCR REGIÓN HOREHRONIE.

Štvrtého januára začína svoju činnosť aj novinka tejto sezóny. Je ňou skibus prepájajúci maďarský Šalgotarján s východnou časťou Horehronia.

Lyžiari sa tak môžu pohodlne a za zvýhodnenú cenu prepraviť zo Šalgotarjánu, cez Lučenec až na vychýrené lyžiarske stredisko SKI Telgárt. Okrem výborne upravovaných lyžiarskych zjazdoviek je okolie strediska bežkárskym rajom.

Jednou z noviniek v tejto oblasti je bežkársky okruh pod majestátnym Chmarošským viaduktom alebo trasa z Telgártu na Šumiac so zastávkou pri Chamkovej stodole. Skibus premáva počas každého víkendu až do polovice marca.

Zdroj: horehronie.sk
Zdroj: horehronie.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM