Rôzne

Pamiatku v Polomke chcú zrovnať so zemou: Namiesto nej má byť cesta

Panský dom v Polomke je v havarijnom stave. Podľa banskobystrického obvodného úradu ide o kritický úsek. Je preto vo verejnom záujme vybudovať tu cestu. Pamiatkari sú proti.

Ilustračný obrázok k článku Pamiatku v Polomke chcú zrovnať so zemou: Namiesto nej má byť cesta
Zdroj: TASR

Napriek námietkam pamiatkarov a protestu prokurátora banskobystrický obvodný úrad rozhodol, že búracie povolenie je platné. Informoval o tom portál Pravda.sk. Pamiatkari sa napriek tomu nevzdávajú. Kultúrnu pamiatku chcú zachrániť. „Využijeme všetky dostupné právne kroky, aby sme búraniu tohto významného historického a architektonického objektu na Horehroní zabránili,“ povedala pre Pravdu riaditeľka banskobystrického krajského pamiatkového úradu Zuzana Klasová.

Verejný záujem je viac

Banskobystrický obvodný úrad podľa portálu Pravda.sk svoje rozhodnutie obraňuje odvolávajúc sa na havarijný stav budovy. „Nespochybňujeme, že kultúrne pamiatky treba chrániť, ale nie za cenu vysokého rizika pre zdravie a životy ľudí, pretože v tomto prípade ide o veľmi kolízny, nehodový úsek,“ uviedla pre Pravdu Janka Mylbachrová, vedúca odboru výstavby a bytovej politiky banskobystrického obvodného úradu.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM