Tlačové správy

Otrasné svedectvo z totalitného väzenia slovami Branislava Borovského: Zastal si nás Reagan!

Branislav Borovský je najmladší bývalý politický väzeň. Ako 20 ročného ho v roku 1983 odsúdil vtedajší politický systém za pašovanie náboženskej literatúry. Prečítajte si príbeh, ktorému je dnes už ťažké uveriť.

Ilustračný obrázok k článku Otrasné svedectvo z totalitného väzenia slovami Branislava Borovského: Zastal si nás Reagan!
Zdroj: KDH

Som najmladší bývalý politický väzeň na Slovensku. Mal som len dvadsať rokov, keď ma v časoch komunistickej totality v roku 1983 uväznili za pašovanie náboženskej literatúry z Poľska do Československa.

Štyri mesiace som strávil vo vyšetrovacej väzbe v Poľsku, kde nás bili nielen vyšetrovatelia, ale aj nasadení spoluväzni, ktorým za to sľúbili lepšie podmienky.

Nakoniec ma slovenské súdy odsúdili na 14 mesiacov nepodmienečne. Tá strata slobody sa znášala ťažko.

Náš prípad bol medzinárodne medializovaný­.Zastal sa nás dokonca aj americký prezident Ronald Reagan. Nad vodou ma držala viera v Boha.

V tých najťažších chvíľach som si vždy spomenul na slová priateľa, ktorý sa stretol s pápežom Jánom Pavlom II. Povedal mu o našich aktivitách a opýtal sa, čo si o tom myslí. Svätý Otec mu odpovedal: „To, čo robíte, je správna vec a dávam vám k tomu požehnanie.“ To ma držalo. Cenu slobody som spoznal na vlastnej koži. Preto by som ju chcel ako poslanec Národnej rady chrániť. Chrániť najmä slobodu myslenia a svedomia, úctu k ľudskej dôstojnosti a slobodu vierovyznania.

Zdroj: YouTube.com

MOJE NAJVÄČŠIE BOHATSTVO JE RODINA

Som otcom ôsmich detí. Hrdým a šťastným. Prvá dcéra Maruška sa dokonca narodila presne 17. novembra 1989. Z pôrodnice som chodil rovno na námestia a zdalo sa mi, že snívam dva krásne sny naraz. Deti považujem za svoju najlepšiu životnú investíciu.

Mojou prioritou je pomoc mladým rodinám, pretože viem čo znamená zabezpečiť mnohopočetnú rodinu.

Pre rodiny chcem presadiť také návrhy, aby ekonomická situácia nebola dôvodom odmietania detí a strachu zakladať si rodiny, aby rodičovstvo bolo štátom oceňované a nebolo trestané nízkymi dôchodkami v starobe, aby ekonomicky aktívne viacdetné rodiny cítili zo strany spoločnosti rešpekt, ocenenie a podporu.

Kandidujem za Kresťanskodemo­kratické hnutie na poslanca do NR SR na mieste č. 29

Z archívu Branislava Borovského
5
Galéria
Zdroj: KDH

politická inzercia – Za obsah a obrazový materiál zodpovedá objednávateľ tejto správy

Objednávateľ: Kresťansko demokratické hnutie (KDH), Šafárikovo námestie 4, 811 02, Bratislava, IČO: 00586846, DIČ: 2020830680

Zdroj: KDH
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM