Rôzne

Obce z Breznianskeho okresu bojovali o titul NAJ. Ako dopadli v rebríčku?

Nedávno sme vás informovali o úspechu metropoly Horehronia. Brezno získalo skvelé druhé miesto, ako ale dopadli obce z nášho okresu?

Ilustračný obrázok k článku Obce z Breznianskeho okresu bojovali o titul NAJ. Ako dopadli v rebríčku?
Zdroj: slovakregion.sk

Naša rodná hruď sa pýši predovšetkým mnohými hradmi a zámkami. Sedem mesiacov verejnosť hlasovala na internetovom portáli Slovakregion v súťaži Najkrajšie mesto a obec Slovenska 2017. Kto si môže gratulovať?

NAJ obcou Slovenska 2017 sa stala suverénne Halič z okresu Lučenec. Získala 41 566 hlasov. Strieborná pozícia s počtom 15 884 hlasov patrí obci Vinodol (na fotografii) z okresu Nitra.

Bronzová dedine Spišské Tomášovce z okresu Spišská Nová Ves. Získala len o niečo menej, a to 15 544 hlasov. A ako sa v konkurencii 2 785 obcí darilo dedinám z okresu Brezno?

Z trojice najúspešnejších sú: Na 11. mieste skončila obec Jarabá, Závadka nad Hronom skončila na 37. mieste a Čierny Balog na 125. mieste.

Súťaž o NAJ mesto a obec Slovenska každoročne organizuje portál slovakregion.sk a prebieha formou internetového hlasovania. V rámci 7. ročníka súťaže bolo možné hlasovať od 1. apríla do 31. októbra.

Ilustračné foto

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM