Katarína Oravská Rôzne

Novinka pri plavárni: O naše bicykle bude takto postarané!

Pre tých, ktorý chodia na plaváreň a tenisové kurty na bicykloch, sú tu dobré správy. Dokončuje sa nová úschovňa bicyklov. O svoje tátoše sa tak nebudete musieť báť.

Ilustračný obrázok k článku Novinka pri plavárni: O naše bicykle bude takto postarané!
Foto: Katarína Oravská

Aktuálne je plaváreň uzavretá. Opravuje sa totiž strecha, podhľad strechy a mení sa elektroinštalácia. Informovali sme vás o tom včera v článku Plánované opravy komplikuje vytekajúca voda: Uzávera plavárne sa pravdepodobne predĺži.

Okrem toho sa však dokončuje aj nová úschovňa bicyklov. „V podstate tam treba už len stojany na bicykle a môže sa spustiť prevádzka,“ povedal riaditeľ Mestského športového klubu Brezno Peter Lupták. Ako ďalej priznal je tragikomické, že sa spustí prevádzka na zimu, ale robia čo môžu a na čo majú prostriedky. „Staviame to s ľuďmi, ľudovo povedané, z ulice, ktorých sme prijali z úradu práce a ja som im vďačný aj za to tempo aj kvalitu, ktorá tam je.“

Cyklisti si tak svoje dvojkolesové tátoše budú môcť najnovšie bezplatne odložiť a uzamknúť v opláštenom prístrešku pred vchodom do plavárne. „Úschovňu sme sa rozhodli zriadiť, aby si návštevníci plavárne a tenisových kurtov mohli svoj bicykel pokojne odložiť a neťahali ho ani dole do suterénu, nebodaj do vestibulu, čo sa dialo a potom boli špinavé steny,“ vysvetlil Lupták. S financiami im pomohla aj jedna stavená firma. Materiál na úschovňu použili aj z rozoberania, hodili sa napríklad aj bývalé hráčske lavice.

Úschovňa bicyklov
4
Galéria
Foto: Katarína Oravská
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM