Aktualizované Kristína Kožiaková Krimi

Ničivý požiar neďaleko Brezna: V plameňoch skončili aj zvieratá!

V obci v Breznianskom okrese došlo podľa policajnej správy k požiaru, ten zničil nielen strešnú konštrukciu a neunikli mu ani hospodárske zvieratá. Celková škoda bola odhadnutá na 15 000 eur.

Ilustračný obrázok k článku Ničivý požiar neďaleko Brezna: V plameňoch skončili aj zvieratá!
Zdroj: TASR

V utorok krátko po 21. hodine, v obci Pohorelá na ulici Za Vŕšok, došlo z presne nezistených príčin k požiaru strechy hospodárskej budovy,strechy dielne, otvorenej prístavby a drevených maštalí. Informovala Brezno 24 Banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Máia Faltániová.

"Pri požiari došlo k znehodnoteniu uskladneného dreva 15 m3 suchých drevených fošien, 100 m3 sena, k úhynu 3 kusov hovädzieho dobytka, 4 kusov ošípaných,"kon­kretizovala škody hovorkyňa.

Podľa jej slov bolo poškodené aj rôzne náradie, stroje a došlo aj k úplnému znehodnoteniu strešnej konštrukcie s krytinou a drevených maštalí.

„Majiteľovi bola spôsobená celková škoda odhadnutá na 15.000 eur. Na mieste bol prítomný zaisťovateľ príčin požiaru, ktorý vykonal ohliadku zhoreniska a určil len miesto vzniku požiaru v prechode medzi murovanou a drevenou maštaľou,“ prezradila ďalej Faltániová.

Zaisťovateľ sa k príčine požiaru podľa Faltániovej na mieste nevyjadril. „Polícia v Pohorelej prípad objasňuje ako priestupok proti poriadku v správe,“ na záver.

Ako uviedol banskobystrický hovorca hasičov Erik Piater, pri požiari zasahovali príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Brezne (z hasičskej stanice v Pohorelej a v Brezne), príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici (z hasičskej stanice v Banskej Bystrici) a členovia DHZ Pohorelá niekoľkými hasiacimi prúdmi za postupného rozoberania konštrukcie strechy, dohášania skrytých ohnísk, vynášania sena atď .

„Pri požiari boli použité dýchacie prístroje a nedošlo k zraneniu osôb,“ dodal Piater.

Foto: ilustračné

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM